2018 Zirkonyum diş çeşitlerine göre fiyatları

Zirkonyum diş çeşitlerine göre fiyatları konusuna değinmeden önce;

Zirkonyum diş kaplamalar kimlere uygulanabilir?

 • Daha önceleri metal destekli diş kaplaması yaptırmış kişilerde,
 • İmplant uygulamasının yapılmasının mümkün olmadığı kişilerde köprü yapımı gerekliliğinde,
 • Diş hekim koltuğuna oturan hastaların diş sağlıkları kötü ise ve dişleri büyük harabet ve aşınma içindeyse,
 • zirkonyum kaplama işleminin uygulanması en doğru yöntem olacaktır.

Zirkonyum kaplama çeşitleri nelerdir?

Zirkonyum doğadan kolaylıkla elde edilebilen, kaplamada kullanıldığında doğal diş yapısına, diş etine ve çevre dokulara orijinal diş kadar rahat uyum sağlayabilen bir elementtir. Günümüzde uygulanması ve kullanım sağlığı açısından zirkonyum kaplamalar diş hekimleri tarafından en çok tercih edilen tedavi yöntemidir.

Günümüzde zirkonyumun kaplamada kullanılmadan önce geçmesi gereken bazı evreler, işleme aşamaları yer almaktadır, bu işleme aşamaları elle ya da bilgisayar destekli programlar ile el değmeden hazır, homojen zirkonyum blokları kullanılarak uygulanabilmektedir. Bu uygulamalar belli garanti yılları kapsamında yapılmakta, bazı firmalar 5 ila 10 yıl arasında değişen süreleri garanti altına altığı da bilinmektedir.

Zirkonyum diş çeşitlerine göre fiyatları hususunda hangi diş hekimine, hangi zirkonyum türünün kullanılarak yapılacağı konusunda iyi araştırmalar yapılmalı ve doğru kararların verilmesine özen gösterilmelidir. Metal desteksiz olarak uygulanan Zirkonyum diş çeşitlerine göre fiyatları dışında pek çok kaplama sistemi mevcuttur. Yani her beyaz görünen metal desteksiz kaplamalar zirkonyum diş kaplaması demek değildir.

Zirkonyum diş çeşitlerine göre fiyatları nasıldır?

Zirkonyum diş kaplama uygulaması sektöründe çeşitli marka ve firmalar sahada rol oynamaktadır. Zirkonyum diş kaplaması yaptırmak isteyen bir kişi seçtiği doktorun tanınırlığı ve kalitesine bağlı olarak ve kaplamada kullanılan markaya göre 325 TL den başlayarak piyasada 450 TL, 500 TL, 800 TL ve 1000 TL şeklinde dalgalanan zirkonyum fiyatları mevcuttur.

Zirkonyum elementi birçok hasta ve hastalık bölgesinin tedavi edilmesi için genellikle iyi bir tercihtir ancak bu her zaman her rahatsızlığın tedavisi için geçerli olacağı anlamına gelmemektedir, bazı tedavilerde farklı malzemeler kullanılması gerekmektedir. Bu tercihe diş hekimi karar verebileceği için diş hekiminizi seçerken büyük bir titizlik sergilemeniz gerekmektedir. 2018 Zirkonyum diş çeşitlerine göre fiyatları nasıldır? diye sorularınız var ise bize mail atabilir, yorum yazabilirsiniz.

Son kur baskıları ile zirkonyum dişlerde fiyatlar 1000 tl civarına yükseldiği gözlemlenmiştir.

 

22 YORUMLAR

 1. Iyi gunler,

  alt cenemde uc tane implant ve uc tane kaplama var. Toplam 12 alt cene dislerime zirkonyum kaplatmak istiyorum. Islem, kac gunde biter?

  Tesekkurler

 2. Iyi gunler,

  Eylul sonunda sizi arayip rendevu almak isterim. Randevu alabilecegim telefon numaraniz nedir?
  Ayrica, Zirkoniyum kaplama fiyatlarininz degisti mi? yoksa yukaridaki fiyatlar gecerli mi?

  Tesekkurler

 3. Merhabalar biri eksik olmak üzere dört dişim için zirkonyum diş yaptırmak istiyorum fakat porselen dişlerim ana dişlerim den çok büyük yapılmış durumdalar zirkonyum dişler le bu duzeltilirmi zira gülmemi engelliyorlar.Fiyatlar nedir şu an ?artık gülmek konuşmak istiyorum psikolojik olarak çok düştüm şimdiden teşekkür ederim…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here