2019 İmplant Fiyatları Hesaplama

İmplant fiyatları 2019 yılında ne kadar? Aşağıda bulunan implant yaklaşık fiyat hesaplama aracını kullanarak hemen öğrenin.

Uyarı: Burada yer alan diş implant fiyatları yaklaşık maliyet hesabı niteliğinde olup yalnızca fikir edinmeniz için verilmiştir, teklif niteliği taşımaz. Ağız ve diş sağlığınızın durumuna göre tam ve gerçek bir fiyat bilgisi için lütfen diş hekiminize danışınız.

İmlant Markası
İmplant Yapılacak Diş Sayısı
İmplant yapılan diş sayısı ile kaplama yapılacak diş sayısı her zaman aynı olmamakta, örneğin 4 diş kaybınız var ise 2 implant ve 4 kaplama diş yapılması yeterli olabilmektedir.

Kaplama Yöntemi
Kaplama Yapılacak Diş Sayısı
Toplam TL

İmplant diş tedavisi lokal anestezi altında yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu işlemde diş eti çene kemiğine kadar açılarak çene kemiği üzerinde özel olarak üretilmiş ve ithal malzemeden üretilen implant vidalanarak yerleştirilir. İmplant diş tedavisinde kullanılan tüm malzemeler yüksek teknolojiye ürünü ve ithal malzemelerdir. Diğer taraftan uygulanan tedavi belli aşamalardan oluşan ve süreç gerektiren bir tedavidir ve yukarıda da belirtildiği gibi cerrahi uygulamaları da içermektedir. Bu itibarla implant diş tedavisinin ucuz bir tedavi yöntemi olmadığı söylenebilir.

Diş implant fiyatları klinikler arasında da değişkenlik arz eder. Kesin bir fiyat verilemese de bir implantın 2019 yılı fiyatlarıyla  2000 Türk Lirasının altına düşmeyeceği söylenebilir. Bazı klinikler, implant fiyatlarını bir diş işin 1000 ABD doları, 1000 Euro gibi rakamlar da belirleyebilir.

Diş implant fiyatları hangi faktörlere göre belirleniyor?

İthal malzemenin kullanılıyor olması nedeniyle implant fiyatları döviz kurlarından etkilenmektedir. Uygulanacak tedavinin kesin fiyatı, tedavi edilecek alanın genişliği, yapılacak implant sayısı, implant öncesi çene kemiğinin durumuna bağlı olarak yapılacak işlemler, hem implantta hem de implant sonrasında yapılacak protezde tercih edilen malzemenin marka ve diğer özellikleri gibi faktörlere bağlı olarak değişir. 1 Diğer tedavilere göre daha sağlıklı ve fonksiyonel bir diş elde etme, estetik problem yaşamama gibi pek çok avantajlı yönleri olan bu tedavisinin pahalı oluşu, yegane dezavantajlı tarafını oluşturur.yapay bir diş yapılmaktadır.

İmplant nasıl yapılır? (Video ve anlatım)

İmplant diş tedavisi belli aşamalardan oluşan bir tedavi sürecidir. Tedaviye başlamadan önce çene kemiğinin tedavi için uygun olup olmadığı, kemik yoğunluğu, dişsiz alanın genişliği ve bu lana kaç tane implantın yapılabileceği gibi teşhis ve tespitler yapılır. Bu amaçla hastadan panaromik bir görüntü veren diş röntgeni istenir. Hastanın şeker hastalığı, hipertansiyon, kalp rahatsızlıkları, allerjik hassasiyetleri, pıhtılaşma problemi gibi tedaviye engel başka sağlık problemleri olup olmadığı yönünde de bazı tetkik ve değerlendirmeler yaptırılır, bu konuda hastanın detaylı öyküsü dinlenir.

Kimler implant yaptırabilir?

İmplant tedavisi engelleyecek bir üst yaş sınırı yoktur. İmplant tedavisi sırasında kemiğe girecek olan vidanın kemik içine iyice yerleşmesi önemli olduğundan kişinin çene kemik yapısı ele alınarak işlem uygulanır. Diş etinde ve kemiklerinde sıkıntısı olmayan; diş çürümesi, kırılması gibi sebeplerden dolayı dişlerini kaybeden, kızlarda 15, erkeklerde 18 yaşından büyük olan 2 ve şeker hastalığı, kalp rahatsızlığı gibi sorunları bulunmayan herkes implant yaptırabilir. Doktor denetiminde şeker hastaları ve kalp rahatsızlığı bulunanlar da implant yaptırabilir.

İmplant zor bir tedavi midir?

İmplant işlemi kaybedilen dişin tedavisi amacıyla titanyumdan yapılmış ve diş kökü yerine geçen bir vidanın çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilmesi işlemidir. İmplant işlemi klinik ortamda ve lokal anestezi altında yapılır. Anestezi işleminden sonra cerrahi işlemle diş eti çene kemiğine kadar açılarak çene kemiği ortaya çıkarılır. Daha sonra, çene kemiği üzerinde implantın yapılacağı noktada öncelikle küçük çaplı bir delik açılır. Küçük çaplı bu delik implant yerleşimine uygun genişliğe getirilene kadar yavaş yavaş aşamalı bir şekilde genişletilir. Böylece çene kemiği üzerinde olumsuz bir etkinin oluşması önlenmiş olur. Bu aşamadan sonra, açılan deliğe implant vidalanarak yerleştirilir.

İmplantın vidalanması sonrada bu implantın kemik ile kaynaşması ve uyumu için belli bir süre beklenir. Bu bekleme iyileşme süreci hastanın yapısına bağlı olarak altı hafta ile birkaç ay arasında değişir. İmplant yerinin iyileşmesinden sonra protez dişlerin yapımı aşamasına geçilir. Protezlerin yapay diş kökü yani implant üzerine yerleştirilmesi ile birlikte tedavi tamamlanmış olur.

İmplant tedavisi ne kadar sürüyor?

Diş tedavileri bilindiği üzere uzun süren tedavilerdir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte diş tedavi süreçleri bir hayli kısalmıştır. Ancak dişlerin bir yapılış ve yerleşim süresi ve birde damakların ve ağız içinin alışım süresi vardır. Her türlü diş tedavilerinin aşamaları olduğu gibi implant diş tedavisi de belli aşamalardan oluşur. Tedavi öncesinde bazı tetkikler yapılır.

İmplant diş tedavisinin aşamalarını şöyle sıralamak mümkündür:

Çene kemiğinin durumu incelenir. Kemik yoğunluğu yetersiz ise bazı ön tedaviler uygulanabilir. Diş hekimi hastaya bu konuda detaylı bilgileri verir.
Bütün hazırlık süreçleri tamamlanıp implantın yerleştirilmesi aşamasına gelindiğinde bu işlem lokal anestezi altında cerrahi bir operasyonla gerçekleştirilir.

Bu işlem için diş eti çene kemiğine kadar açılarak çene kemiği üzerinde implant yerleştirilir. Eğer hastaya sadece tek bir implant yapılacaksa bu işlem yaklaşık 30 dakika kadar vakit alır Ancak İmplantın yapılmasından sonra çene kemiğine uyum sağlayarak kaynaması (osseointegrasyon) için belli bir süre beklemek gerekir. Bu süre hastaya göre farklılık göstermekle beraber 2-3 ay sürebilir.

İmplant kemikle kaynadıktan sonra bunun üzerine yerleştirilecek olan protezler yapımına geçilir.
Protez için birkaç seans gerekebilir. Protezlerin yerleştirilmesi ile birlikte tamamlanan implant diş tedavisi 4-6 ay arasında değişen bir süreç gerektirir.
İmplant tedavisi diğer diş tedavilerine göre daha kalıcı ve daha estetik bir tedavi yöntemidir.

İmplant diş tedavisi süreci nasıldır?

Bütün diş tedavilerinde sıkıntılar oluşabilir. Kişinin diş temizliğine verdiği önem ve doktor tavsiyelerine tam bir uyum sağlanırsa hiçbir sorun çıkmamam olasılığı yüksektir. Bunun yanı sıra tüm diş tedavilerinde ağrı problemleri yaşanabilir. Dolayısıyla dişler bir müddet rahatsızlık verebilir. Bir alışma süreci sonrası doğal dişinizden farklı gelmeyecektir. Damaklarda vuruklar oluşabilmektedir. Ancak alışma süresi sonrası bu tür problemler yaşanmayacaktır.

İmplant tedavisinde acı duyulur mu?

Yapılan anestezi uygulamasının doğru yapıldığı durumda implant tedavisi sırasında ağrı, acı duyulmaz. Tedavi seansı sonrası ağrı oluşabilir. Bu nedenle bir ağrı kesici almakta fayda vardır. Hastanın tercihine göre lokal veya genel anestezi yapılır. genelde hastaların çoğu lokal anesteziyi tercih etmektedirler. Uygulama yapıldıktan sonra diş çektirme ağrısı gibi hafif bir ağrı olabilir. Bu ağrılar için de ağrı kesici ilaçlar yeterli olabilecektir.

Çene kemiğinin yoğunluğu önemli midir?

Çene kemiğin tedavi için yeterli kemik yoğunluğuna sahip olmadığı durumlarda hastaya bir ön tedavi uygulanabilir. Bu tür tedaviler bazı durumlarda 6 ay sürebilir.

İmplant pahalı bir tedavi yöntemi mi?

İmplant yaptırmak biraz masraflı bir tedavidir. Tedavide kullanılan tüm malzemeler ithaldir. Diş tedavilerinde kullanılacak malzemelerin çoğu yurt dışından gelmektedir. Bu yüzden yapılacak tedavinin fiyatı diş hekiminiz tarafından belirlenmektedir. Dişinizin sağlık durumuna göre de implant fiyatları düşeceği gibi daha fazlada olabilir.

Uygulanan implant kaç sene gider?

İmplant kullanımı bir ömür boyu sürebileceği gibi kısa sürede de bozulmaya uğrayabilir. Burada iş hastaya düşmektedir. Yaptığı doğru diş temizliği ile implantları bir ömür boyu kullanabilir. Doktorun estetik anlayışı ile el becerisi de oldukça önemlidir.

İmplant markaları nelerdir?

Yerli yapımı ve ithal olmak üzere çeşitli implant markaları mevcuttur. Bunlar:

Alman malı implantlar: Bego, Humantech, Nanoplant Höchst
Amerika malı implantlar: Biomet, BioHorizons, Implant Direct
Güney Kore malı implantlar: MegaGen
İsrail malı implantar: MIS Implants
İsveç malı implantlar: Astra Tech, Nobel Biocare (Branemark)
İsviçre malı implantlar: ITI (Straumann), Zimmer
Türk malı (yerli) implantlar: DTİ İmplant, NucleOSS

Markasına göre implant fiyatları hesaplamasını yukarıdan yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here