Ağız Kokusu Neden Olur?

Ağız Kokusu Nedenleri?

Ağzınız çok kötü kokuyorsa bu büyük ihtimal ağız içi kaynaklıdır. Ayrıca pek rastlanmasa da mide-bağırsak ve üst solumda meydana gelen rahatsızlıklardan kaynaklı olabilir. Eğer diabet gibi sistematik hastalıklarınız varsa bunlarda ağız kokusuna sebep olur. Ağız kokusunun diğer bir sebebi ise bağırsak parazitleridir. Çocukların sabahları ağızlarının kokması genellikle parazitlerle alakalıdır.

ağız kokusu neden olur
ağız kokusu neden olur

 

Ağız kokusuna yapan başlıca ağız içi sorunlar şunlardır;

  1. Diş çürüğü

  2. Diş eti hastalıkları

  3. Ağız kuruluğu

  4. Sigara içmek

  5. Ağza yapılan kötü bakım

  6. Kokulu yiyeceklerin tüketilmesi

Tabii bunlar sadece ağız içi kaynaklı sorunlar olmakla beraber hangisinden kaynaklandığını kendi başınıza bulmanız pekte kolay olmaz. Bu noktada diş hekiminiz koku sebebini bulmanıza yardımcı olup tedavi uygular.
Aynı şekilde kendi başınıza ağız kokusundan kurtulmanızda çok zordur. Eğer ağız kokusundan tamamen kurtulmak istiyorsanız tedavi olmanız gerekir. Aksi taktirde ağız kokusunu diş fırçalama, gargara, sakız çiğneme gibi yöntemler ile sadece geçici olarak engellenir. Ama bu bakımları tedaviden sonrada yapmalısınız yoksa dişler arasında, dil ve diş eti üstünde biriken gıda artıkları yine koku oluşumuna sebep olur. Eğer protez kullanıyorsanız onlarında temizlenmesine özen göstermeniz gerek.

Ağız Kokusu Çözümleri

Ağız kokusu da kişiyi keza karşısındakileri rahatsız eden bir sorundur ve sizlere makalemizde ağız kokusunun nedenlerini ve perde yöntemlerini paylaştık. Ağız doğuş kokar ve ağız kokusu nasıl giderilir bunları makalemiz de inceleyelim ve öğrenelim.

Çoğu kez surat asma kokusunu nefesi kokan kişiden ilk olarak etrafındaki kişiler üstünlük fiyat ve bu duruş ağız kokusu şikayeti elektrik yüklü bireyleri çok inatçı biraz duruş içine sürükler. Kaba yakını olmadığı sürece birisi kimseye, ağzı kokan kişinin kırılmasından ve utanmasından uygun akıcı akan ‘ağzın kokuyor ’ diyemez. Ancak aralıksız mesafeli kimi şekilde durmaya çalışır. Büyü dilinde ağız kokusu problemine ‘halitosis‘ denilmektedir ve haliç kokusunu uzun lâfın kısası nefesin sakıncalı, kötü bazı şekilde kokması kadar tanımlayabiliriz.

Nedenine bağlı kadar surat asma kokusu zaman zaman ortaya giden veyahut devamlı devamlı amma yakıntı şeklinde görülebilir. Çoğu durum hem de ağızda yerleşmiş (bilhassa dilin geri tarafında) milyonlarca bakteri haliç kokusunun esas sebepleri başında gelmektedir.. Ağız içindeki arkadaşça, nemli işlerin durumu bu bakterilerin büyümesi uygun kusursuz bir aroma olduklarında, ağız kokusu husule gelebilir. Surat Asma kokusu çoğunlukla ağızla alakalı yaklaşık meseleden kaynaklansa hem de, bir takım hastalıkların sonucunda hem ortaya çıkmaktadır. İşte ağız kokusunun nedenleri ve ağız kokusu için anahtar önerileri.

Ağız Kokusu Yükseliş Olur? Ağız ve kertik temizliğine yeteri endişe gösterilmemesi Beslenmede tüketilenler Abartılı nokta istek ve rejim uygulaması Ağız kuruluğu sorununun olması Tütme ve ispirto kullanımı Sabahtan uykusundan ortaya çıkma Dar enfeksiyon varlığı biraz ilaçlar Haliç, dar ve derin dağ geçidi ve diş eti hastalıkları Şeker Hastalığı Reflü Ciğer ve böbrek hastalıkları Solunumla ilgili sistemi hastalıkları Sinüzit ve geniz akıntısı Laktoz intoleransı Haliç Kokusuna Çözümler Günde iki kere dişlerinizi fırçalamaya endişe gösterin ve florürlü dar ve derin dağ geçidi macunu kullanmanın. İçten ve ahenkli biçimde dar ve derin dağ geçidi fırçalamak ağız kokusunu bastırmak ve bertaraf etmek için atılacak en önemli adımlardan amma tanesidir. Kertik fırçanızı 3 ayda bazı değiştirin ve azarlama satın alırken yumuşak kıllı gez fırçalarını seçmeye vesvese gösterin.

Dilinizi hem fırçalamaya dikkat gösterildiği için dilin arkadaki tarafındaki bakteriler keza ağız kokusu nedeni. Bu bakterilerin giderilmesi ve kızgın kokuların önlenmesi uygun dişler pek dilin hem de fırçalanması gereklidir. Gedik ipi kullanın. Antibakteriyel haliç gargarası kullanın. Tatlandırılmamış mastika çiğneyin. Senede amma defa dişlerinizi hakimiyet ettirin. Sigarayı bırakın. geniş su içeren amacıyla. Beslenmenize bildiri edin. Haliç kokusu yapan hastalıklarınızı amma an evvel derman ettirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here