Çapa Ortodonti

Çapa Ortodonti Diş Kliniği

Ortodonti tedavisi titizlik gerektiren ve sabır isteyen uzun süreli bir işlemdir. Bu sebepten hastalığın tedavisinde yakından takip ve sürekli iletişim oldukça önem arz etmektedir. Aktif tedavi tellerin çıkarılması ile tamamen bitmez. Her altı ayda mutlaka ağız ve diş hekimlerinde muayene olmak uzun süreli sağlık sorunu yaşamamak adına yapılması gerekmektedir.

çapa ortodonti kliniği randevu
çapa ortodonti kliniği

Çapa ortodonti’nin seçilmesinde bu süreçleri takip etmesi ve iletişimi koparmaması büyük etkenlerdendir. Aynı zaman içerisinde bulunan uzmanlar yurtiçi veya yurtdışı kongreleri ile bilgilerini güncellemektedir. Son teknolojilerle yakından takip imkanı da söz konusudur. Bu sebeple modern ortodonti tedavi prosedürlerinin çoğu uygulanabilmektedir. Hastaların tedavi planlamaları aşamasıyla ilgilenen üç hekim vardır. Bu garantici sistem ile tedavi yarı yolda kalma durumu en aza indirilmek istenmiştir. Çapa ortodonti de hekimler de bulunan özelliklere değinecek olursak;

  • Doktorların konuyla alakalı uzmanlık belgelerine sahip olması
  • İl sağlık müdürlüğü tarafından çalışma izni belgesine sahip olması
  • Diş Hekimleri Odasına kayıtlı olması
  • Türk Ortodonti Derneğine üye olması gibi.

Ortodonti titizlik gerektirir demiştik. Bunda sterilizasyon ve dezenfeksiyon fazlasıyla önemlidir. Hastalar mutlaka galoş giymelidirler. Hekimin ellerini sürekli yıkaması aynı zamanda önlüğünün de hijyen olması gerekmektedir. Eldiven, maske, bardak gibi ürünler mutlaka tek kullanımlık olmalıdır. Klinikte bulunan araç ve gereçler ön temizlik açısından mutlaka dezenfektan sıvıları içerisinde bekletilmelidir. Daha sonra da akar su yoluyla fırçalanmalı ve mikrop kapmaması için paketlenmelidir. Paketlenen araç ve gereçler steril olarak bekletilmelidir. Çapa ortodonti bu gibi durumlarda oldukça hassastır. Kişilerin sağlığı söz konusu olduğundan dolayı herkesçe bu gibi önemlerin alınması gerekmektedir.

Hastanenin veya muayene alanlarının titiz ve güvenilir olması hastalarda rahatlığa yol açacaktır. Çünkü hasta kişiler böyle alanlarda daha çok gerilmektedirlerdir. Çapa ortodonti de detaylı muayene yapıldıktan sonra dişlerdeki sorunun boyutuna, tedaviye ne kadar süre ayıracağınıza, tedavi için ayırdığınız bütçeye ve beklentinize göre farklı tedavi alternatifleri sunulmaktadır. Doktor ve hasta iletişimi bu devrede oldukça önem arz etmektedir. Doğru bir tercih yapıldıktan sonra tedavi süreci başlatılmaktadır.

Ortodonti fiyatları hakkında bilgi almak ve ortodontist önerilerimiz için bize yazabilirsiniz.

 

 

2 YORUMLAR

  1. Merhaba, 2012 yılının şubat ayında çapa ortodontiden randevu aldım ve yaklaşık 5-6 yıl sonra tekrar aranacağım söylenmişti.Randevu verdikleri tarihte 16 yaşındaydım.Şuan 20 yaşındayım.Randevu sırasının bana gelmesi halinde ücret ödeyecekmiyim.eğer ödemem gerekirse ne kadarlık ücrete tabii tutulurum?Ve çapayı aradığımda buna benzer sorularımı sorabileceğim aktif bir numara varsa paylaşabilirmisiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here