Çocuk Diş Hekimi Nerede Var

Çocuklarımız büyüklerinden ne görürse o şekilde davranmaya ve alışkanlıklarını, korkularını, yaşam tarzlarını büyüklerine göre şekillendirmeye yatkındırlar. Diş ile ilgili alışkanlıklarını da yine büyüklerinden gördükleri şekilde oluştururlar. Evde diş fırçalama alışkanlığı yoksa genellikle çocuklarda da diş fırçalama alışkanlığı gelişmez. Bu nedenle hem çocuklarımızın ağız ve diş sağlığını korumak hem de çocuklarımıza ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilgi ve alışkanlıklar kazandırmak için mutlaka çocuk diş hekimine götürmeli ve çocuğumuzun dişlerini altı ayda bir çocuk diş hekimine kontrol ettirmeliyiz.

Çocuk Diş Hekimi
Çocuk Diş Hekimi

Çocuklarımızı çocuk diş hekimine götürmek artık çok kolay çünkü Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu, Fatih, Eyüp, Kağıthane, Sarıyer, Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Ataşehir ilçelerinden çocuk diş hekimine ulaşmak çok kolaydır. Ağız ve diş sağlığı konusu kesinlikle ihmal gelmeyen bir konudur ve çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı alışkanlıkları küçük yaşta oluşmaya başlar sadece ağız ve diş sağlığı değil aynı zamanda birçok insanda bulunan dişçi ve dişçi koltuğu korkusunun oluşmasının engellenmesi yine küçük yaşlarda olur.
Çocuklarımızı neden çocuk diş hekimine götürmeliyiz sorusuna verilecek en güzel cevap; çocuklarımıza ağız ve diş sağlığının önemini anlatmak, sağlıklı bir diş bakımı alışkanlığı kazandırmak ve ön önemlisi çocuklarımızın gerek süt dişleri, gerekse ana dişlerinin sağlığını korumak içindir. Çünkü süt dişleri bile olsa çocukların ağızlarında bulunan çürük dişlerin çocukların fiziksel gelişimine olumsuz etkiler vardır.

Çocuklarımızı çocuk diş hekimine götürerek olması muhtemel bir sağlıksız diş gelişiminin önüne geçilebilir. Örneğin dişlerin üste üste çıkması, eğri çıkması, çene kemiği üzerinde yanlış yerleşmesi, dişlerin ayrık çıkması gibi problemleri, çocuk diş hekimi çok kolay bir şekilde fark edebilir.

Erken yaşlarda fark edilen diş problemleri çok daha kolay ve daha az maliyetle tedavi edilebilir. Örneğin dişlerin eğri çıkması ya da dişlerin ayrık olarak çıkması çocuk diş hekimi tarafından fark edildiğinde tedavi edilmesi çok daha kolay olacaktır. Çıkan dişlerle ilgili olarak en uygun tedavi yapılacaktır. Örneğin ayrık çıkan dişleri için diş teli tavsiye edilecek ve dişlerin ayrık olarak kalması önlenecektir. Veya çocuğumuza diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması yanı sıra çocuklarımızın dişleri için en uygun diş fırçasının seçimi de çocuk diş hekimi tarafından yapılacaktır. Bu şekilde seçilen diş fırçaları çocukların dişlerine zarar vermeyecek ve çocuklar çok daha sağlıklı dişlere kavuşacaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here