Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatma Evde

Evinizde uygulayacağınız birbirinden etkili yöntemlerle sararmış dişlerinizden kurtulabileceğiniz fikri inandırıcı gelmiyor mu? O zaman yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz; çünkü doğal yollarla sigara, çay-kahve gibi etmenler sebebiyle sararan dişlerinizden doğal yollarla kurtulmanız mümkün. Peki, diş beyazlatma evde bulunan malzemelerle kolayca hazırlanabilecek karışımlarla nasıl yapılır?

Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır
Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır

Karbonat ile Evde Diş Beyazlatma

Evde doğal yollarla diş beyazlatma işlemi için en etkili malzeme sizin de tahmin edebileceğiniz gibi karbonattır. Karbonat, doğal içeri sayesinde dişlerde meydana gelen sararmaları önlediği gibi bakteri ve diğer mikroorganizmaları öldürerek diş plağını korumaya yardımcı olur. Peki, karbonatı dişlerimize nasıl uygulayacağız? Bunun için öncelikli olarak 1 çay kaşığı karbonatı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve yarım limon ile harmanlayıp iyice karıştırmamız gerekmektedir. Ortaya çıkan karışıma diş fırçanıza batırdıktan sonra dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı güzelce çalkalayın. Bu işlemi düzenli bir şekilde uyguladığında sağlıklı ve parlak bir gülüşe sahip olacaksınız.

Karbonatla birlikte diş beyazlatma evde konusunda son derece olumlu sonuç veren yöntemlerden bir diğeri sofra tuzu kürüdür. Yemeklerimizde sıklıkla kullandığımız sofra tuzu, anti bakteriyel özelliği dolayısıyla dişlerde bakteri oluşumunun önüne geçerken; aşındırıcı etkisi hasebiyle de dişlerde meydana gelen yemek, çay-kahve ve sigara kalıntılarını temizleyerek doğal gülüşün kapılarını aralamaktadır. Sofra tuzunu isterseniz dişlerinizi fırçalarken diş macununuzun üzerine serpiştirmek suretiyle dişlerinize uygulayın; isterseniz 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı sofra tuzu ve 1 çay kaşığı sirkeden oluşan bir karışım hazırlayıp dişlerinizi bu karışımla fırçalayın. İki yöntemde de istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Çilek ile Diş beyazlatma

Hepimiz çileği yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden birisi olarak biliriz, değil mi? Peki ya çileğin içerdiği malik asit dolayısıyla diş beyazlatma konusunda ziyadesiyle etkili olduğunu söylesek? Bunun için öncelikle çileği ezerek macun kıvamına gelinceye kadar güzelce karıştırmanız lazım gelmektedir. Macun kıvamını yakaladıktan sonra dişlerinizi bu karışımla güzelce fırçalayın. Düzenli bir biçimde bu uygulamaya devam ettiğiniz takdirde çileğin içerisindeki enzimler dişlerde meydana gelen kalıntıları yok ettiği gibi; dişlerde oluşan tartarın da önüne geçecektir.

Diş beyazlatma video

Yukarıda sıraladığımız yöntemleri denediğinizde diş beyazlatma evde nasıl yapılır sorusu eskisi kadar zihninizi meşgul etmeyecek. Disimplant.web.tr sitemizde diğer diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here