Diş Beyazlatma Fiyatı

Diş Beyazlatma Fiyatı Kaç TL 2018 Yılında

Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olup doya doya gülmek hepimizin isteğidir; zira yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde özellikle kadın erkek-ilişkileri başta olmak üzere gündelik hayatta insanların en çok karşısındakinin dişlerine dikkat ettiği ortaya konulmuştur. Hal böyle olunca sararmış dişler, sosyal açıdan ilişkilerimizi olumsuz etkileyecek ve attığımız adımlarda başarılı olma oranımızı aşağılara çekecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyen insanlar için gelişen teknoloji birtakım olanakları beraberinde getirmiştir. Artık oldukça kısa ve pratik klinik işlemler sonucunda özlemini duyduğunuz beyaz gülüşlere kavuşabilir; sinirlerinizi bozan sararmış dişlerinize veda edebilirsiniz. Böylesi pembe bir tablo çizdikten sonra sizlerin de merak ettiği soruya gelelim. Diş beyazlatma fiyatı nedir ve neye göre belirlenir?

Diş Beyazlatma Fiyatı Kaç TL
Diş Beyazlatma Fiyatı Kaç TL

Diş beyazlatma ücretleri yapılan işlemin niteliğine ve kullanılan malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuyla alakalı kullanılan iki yöntemden birisi olan klinik tipi diş beyazlatmada, dişlerini beyazlatmak isteyen kişi diş hekimi kliniğinde 45 ila 75 dakika arasında süren tek seanslık bir işleme tabi tutulur. Söz konusu işlemde öncelikle tedavi talep eden kişinin diş beyazlatmaya uygun olup olmadığına bakılır; bu işlemin ardından damaklar ve dudaklar özel olarak koruma altına alındıktan sonra dişlere beyazlatıcı ilaç sürülür ve ilaçlı bölgelere belirli sürelerle olacak şekilde lazer ışını uygulanır. Tek seans sonrasında etkin sonuç veren klinik tipi beyazlatma diş beyazlatma fiyatı bağlamında en pahalı tekniktir. Klinik tarzı beyazlatma yönteminin etkisi dişlerin sahibinin diş bakımına göstereceği özene paralel olarak 2-3 yıl kadar sürmektedir.

Klinik tipi beyazlatma ile birlikte yaygın olarak kullanılan bir diğer yöntem ise; ev tipi beyazlatmadır. Söz konusu yöntem klinik tipi beyazlatmaya oranla daha hesaplı olmakla birlikte ona göre biraz daha zahmetlidir. Bu işlemde diş beyazlatma talebinde bulunan kişinin ağız ölçüleri alındıktan sonra hazırlanan beyazlatıcı ilaç yüklü kalıbı günde 6-8 saat olacak şekilde takmak gerekmektedir.

Diş beyazlatma fiyatı belirlenirken tedavi yönteminin ne olduğunda bağımsız olarak, tedavinin yapıldığı kliniğin şartları ve popülaritesi ile uygulanacak olan ilaçların niteliği ve dozajı da etkili olabilmektedir. 200 tl den 500 tl ye değişen fiyatlar mevcuttur. Tabiki lazerle beyazlatma 500 tl civarıdır.

Diş Beyazlatma Yolları Nelerdir?

Dişler, modern insanın en büyük sermayelerinden birisidir; zira beyaz dişler günlük ilişkilerinizde sizi çevrenizdeki insanlardan bir adım öne çıkaracaktır. Zamanla aşından ve birbirinden farklı dış etmenler dolayısıyla sararan dişlerinizi eski haline döndürmek ve eskiden olduğu gibi ağız dolusu gülümsemek ister misiniz? Cevabınız evet ise, aşağıda sıralayacağımız diş beyazlatma yolları arasından kendinize uygun olanını seçerek kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Yolları
Diş Beyazlatma Yolları

Doğal Beyazlık Nasıl Sağlanır

Diş beyazlatma konusunda evinizde bulunan veya kolaylıkla tedarik edebileceğiniz malzemeler son derece etkili sonuçlar verebilmektedir. Bu hususla alakalı sizin de aklınıza ilk olarak karbonatın geldiğinin farkındayız. Karbonat içeriği dolayısıyla doğal bir beyazlatıcıdır; piyasadaki diş macunlarında da ekseriyetle bulunmasının sebebi de budur. Bunun için bir çay kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı zeytinyağını karıştırdıktan sonra karışımın üzerine yarım limon ekleyin. Ortaya çıkan sıvıya diş fırçanızı batırıp dişlerinizi bu şekilde fırçalayın. Söz konusu kürü haftada bir kez uyguladığınızda ortaya çıkan fark sizi de şaşırtacak.

Karbonatla birlikte doğal yollarla diş beyazlatma yolları arasında öne çıkan bir diğer malzeme hepimizin severek yediği çilektir. Çilek içerisindeki malik asit sebebiyle temizleyici bir etkiye sahiptir. Çileği ezip macun kıvamına getirdikten sonra dişlerinizi bununla fırçaladığınızda ağzınızda bakteriden eser kalmayacak. Yemeklerimizde sıklıkla kullandığımız sofra tuzu da sararan dişleri beyazlatma noktasında ciddi etkiler yapmaktadır. Karbonat ve sirke ile karıştırıldıktan sonra kullanılabilecek olan sofra tuzu, anti bakteriyel etkisi sayesinde dişlerinize doğal bir beyazlık sağlayacak. Bunların yanında adaçayı, gliserin ve lifli sebzeleri dişlerinizi eski beyazlığına kavuşturma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Diş Macunu ile Diş Beyazlatma

Piyasada bulunan ve dişleri beyazlatarak sizleri bembeyaz bir gülüşe kavuşturacağını iddia eden beyazlatıcı diş macunları da, diş beyazlatma yolları içerisinde sıklıkla başvurulan yöntemler arasındadır. Hangi diş macununun nasıl bir etki yapacağı noktasında doktorunuzdan tavsiye aldıktan sonra söz konusu macunları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Profesyonel Beyazlık

Diş beyazlatma konusunda profesyonel yardım mı almak istiyorsunuz? Diş doktorunuz sadece 45 dakika süren bir operasyon sonrasında sizlere özlediğiniz beyazlığa kavuşturacaktır. Son derece zahmetsiz ve pratik olan bu yöntem diğer yollara göre biraz daha pahalıdır; ancak kesin sonuç verir.

İnsan ilişkileri bağlamında son derece önemli olan dişleriniz, yeme içme alışkanlıklarınız ve sigara kullanımı sebebiyle eskisi kadar beyaz değil mi? Artık bunu dert etmenize gerek kalmadı; zira günümüzde profesyonel destek alınarak bu sıkıntıdan kurtulmak mümkün. Peki ya diş doktoruna diş beyazlatma işlemi için para ödemek istemiyorsak ve dişlerimizi doğal yöntemlerle beyazlatmak istiyorsak? Bu şekilde düşünüyorsanız doğal diş beyazlatma yollarını ele alacağımız yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Doğal Diş Beyazlatma
Doğal Diş Beyazlatma

 

Doğal Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Doğallıkla Gelen Parlaklık

Diş beyazlatma işlemleri için bütçenizi sarsmak istemiyorsanız ve piyasada satılan diş beyazlatıcı macunlara güvenmiyorsanız evinizde hazırlayabileceğiniz birbirinden kolay tarifleri dişlerinize uygulamak suretiyle sararmış dişlerinizden kurtulabilirsiniz.

Karbonat kürü, doğal diş beyazlatma denince akla ilk gelen yöntemlerden birisidir. Söz konusu yöntemi uygulayabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 çay kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve yarın limon. Her evde bulunan bu malzemelerle dişlerinizin beyazlığı konusunda harikalar yaratabilirsiniz. Bahsedilen malzemeleri bir araya getirerek oluşturacağınız karışımı diş fırçanız aracılığıyla dişlerinize uygulayın. Söz konusu işlemi haftada bir olacak şekilde düzenli olarak tekrarlayın ve ortaya çıkan fark karşısında hayretlere düşün; çünkü karbonat, içeriği dolayısıyla doğal bir bakteri kırıcıdır ve dişlerinizde meydana gelen bakteri oluşumunun önüne geçerken, dişlerde oluşmuş kalıntıları ortadan kaldırmaktadır.

Karbonata ilave olarak sizlere tavsiye edebileceğimiz bir diğer yöntem çilektir. Evet, yanlış duymadınız yaz aylarının yıldızı çilek! Çilek, içeriğinde bulunan enzimler ile dişlerdeki oluşan kalıntıları yok ederek dişlere doğal bir parlaklık kazandırmaktadır. Buna ek olarak çilek dişlerde meydana gelen bakteri oluşumunu da sonlandırmaktadır. Çileği dişlerinize uygulamak için önce iyice ezerek macun kıvamına getirmeniz gerekmektedir. Macunlaşan çilekten, diş fırçanıza bir miktar alarak dişlerinizi dikkatli bir şekilde fırçalayın. Bu yöntemle kısa süre içerisinde farkı göreceksiniz; fakat çilek kürünü sık bir şekilde tekrarlamanızı tavsiye etmiyoruz. Zira çilek asidik bir meyve olduğundan çok kullanıldığında diş minesine zarar verebilmektedir.

Doğal diş beyazlatma konusunda önce çıkan bir diğer malzeme ise, yemeklerin vazgeçilmezi sofra tuzudur. Sofra tuzu anti bakteriyel yapısıyla dikkat çekmektedir ve karbonat ve sirke ile birlikte dişlere uygulandığında dişleri beyazlatma noktasında kesin sonuç vermektedir.

Diş beyazlatma ile ilgili pratik bilgileri İmplant diş sitemize eklemeye devam edeceğiz. Ayrıca videolarda eklenecektir. Lazerle diş beyazlatma yöntemi için tıklayınız.

1 YORUM

  1. 1-2-3 Ağustos 2016 Bodrum Uni Med kliniğinde Botoks, Dolgu ve ayrıca diş beyazlatma da Body… + İlave olarak Zaafımın olduğu şeyler diş beyazlatma ürünleri pijama takımları çoraplar çantalar ayakkabılar giysiler ve de makyaj malzemeleri YUUUHHH

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here