Diş Beyazlatma Fiyatları 2016

Diş Beyazlatma Fiyatları 2016 Yılında Ne kadar Oldu

Doğal olarak parlayan sağlıklı dişlere sahip olmak hepimizin hayalidir. Bu uğurda piyasada satılan ağız bakım ürünlerine her yıl ciddi bütçeler ayırmaktayız. Bununla birlikte günümüzde insanlar sararmış dişler konusunda profesyonel yardım alma noktasında birtakım adımlar atmaktadır. Bu sebeple diş beyazlatma fiyatları önem kazanmakla birlikte; insanlar bütçelerini sarsmadan nasıl profesyonel destek alabileceklerinin yollarını aramaktadır. Peki, diş beyazlatma fiyatları neye göre belirlenmektedir; fiyatları belirleyen kriterler nelerdir?

diş beyazlatma fiyatları 2016
diş beyazlatma fiyatları 2016 yılında ne kadar?

Bu konuya geçmeden önce, profesyonel tedavi yöntemlerinden bahsetmek gerekir ki, söz konusu yöntemler fiyatların ortaya konmasında belirleyici unsurlardır. Normal temizlik ücretleri 100 tl de başlıyor fakat lazer ile bayazlatma 400 tl başlamaktadır. Profesyonel yollarla diş beyazlatmada uygulanan iki tip yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki olan ev tipi diş beyazlatma uygulamasında, diş hekimi, dişlerini beyazlatmak isteyen kişinin ağız ölçülerini alır ve söz konusu ağız yapısına göre hazırlanan kalıbın içerisine diş beyazlatıcı ilacı yerleştirir. Günde en az 6-8 saat arasında uygulanması gereken kalıp, duruma göre 1 hafta ile 1 ay arasında kesin sonuç vermektedir. Aşağıda ayrıntılı bir şekilde bahsedilecek olan ofis tipi uygulamaya göre diş beyazlatma fiyatları 2016 açısından daha uygun fiyatı olan ev tipi uygulamanın ücreti, dişlerin yapısına, tedavi olunan kliniğin özelliklerine ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir.

Profesyonel olarak diş beyazlatma yollarından bir diğeri ise, ofis tipi beyazlatmadır. Ofis tipi beyazlatma isminden de anlaşılacağı üzere klinik ortamında diş hekimi nezaretinde yapılan bir uygulamadır. Söz konusu uygulamada gerekli klinik ortamı hazırlandıktan ve dişlerini beyazlatmak isteyen kişinin bu işleme uygun olmadığı belirlendikten sonra diş beyazlatıcı ilaç dişler üzerine yerleştirilir ve ilaçlı kısımların belirli sürelerle renkli ışığa maruz kalması sağlanır. Yaklaşık olarak 45-75 dakika arasında süren operasyon sonrasında dişleri beyazlatılan kişi 24 saat boyunca çay-kahve ve sigaradan uzak durmak zorundadır. Diş beyazlatma fiyatları 2016 bağlamında ev tipi beyazlatmaya nazaran biraz daha pahalı olan klinik tipi beyazlatma tek seansta kesin sonuç vermesi ve kısa süreli bir işlem olması yönüyle ön plana çıkmaktadır. Dişlerin bakımına özen gösterildiği takdirde klinik tipi diş beyazlatma yönteminin etkileri 2-3 yıl kadar sürmektedir.

1 YORUM

  1. Diş Beyazlatma Fiyatları: Diş Beyazlatma Fiyatları

    Dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere kozmetik + İlave olarak
    ・・・
    Diş beyazlatma ve pembe estetik uygulamalarım bitti bile Diş…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here