Diş Beyazlatma Hakkında Genel Bilgi

Her birey bembeyaz ve ışıldayan dişlere sahip olmak ister. Ancak düzenli diş fırçalanmaması ve dış faktörler, zamanla dişlerin ilk günkü beyazlığının kaybolmasına neden olur. Beyaz ve ışıltılı dişlere sahip olmak isteyen kişiler, bunun için farklı yöntemlere başvurur. Bu yöntemlerden biri de diş beyazlatma yöntemidir. Sizler için diş beyazlatma hakkında en çok merak edilen konuları bir araya topladık.

Diş Beyazlatma İşlemi Dişlere Zarar Verir mi?

Günümüzde diş beyazlatma yöntemi, dişe zarar veren kimyasal maddeler kullanılarak gerçekleştirilmemektedir. Dişin beyazlatmasına yardımcı olması için kullanılan solüsyonun dişlere hiçbir şekilde zarar vermediği kanıtlanmıştır. Lazer ve Ultra violet ışığı kullanılarak gerçekleştirilen beyazlatma işleminin de kesinlikle diş ve diş etine zararı bulunmamaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diş beyazlatma işleminin süresi, dişin durumuna göre değişiklik gösterir. Dişlerinin renginde çok fazla değişiklik olmayan hastalarda tek seansta istenilen sonuç alınabilirken, renk değişimi yoğun olan hastalarda bu sayı 2-3 seansa kadar çıkabilmektedir. Ayrıca antibiyotik ve bazı ilaçların kullanımından kaynaklı diş grileşmesinde sonuca ulaşmak biraz daha zordur. Bu nedenle seanslar daha uzun olabilir.

Beyazlatılan Diş Ne Kadar Dayanır?

Beyazlatma işlemi uygulanmış olan dişin dayanıklılık süresi, diş bakımı ile doğru orantılı olacaktır. Eğer sigara kullanmıyor, çok fazla kahve tüketmiyorsanız uzun süre beyaz dişlerinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak sözünü ettiğimiz etkenler mevcut ise 2 senede bir tek seanslık beyazlatma işlemini tekrarlatmanız gerekecektir.

Diş Beyazlatma İşlemi Herkeste Aynı Sonucu Verir mi?

Diş beyazlatma işlemi, hastanın diş yapısına göre farklılık gösterir. Beyazlatma işlemi öncesinde doktorunuz tarafından yapılan muayenede, dişinizin alabileceği beyazlık belirlenerek size gösterilir. İstediğiniz beyazlık size sunulur ve işlemi kabul ederseniz, beyazlatma uygulaması gerçekleştirilir.

Beyazlatma Sırasında Ağrı Hissedilir mi?

Diş beyazlatma işlemi sırasında diş yapısında aşınmalar olabilir. Bu nedenle, işlemin ardından 2 saatlik bir süre dişinizde hassasiyet hissedebilirsiniz. Bu durum bazı hastalarda 48 saate kadar devam edebilir. Diş hassasiyetinin geçmesi için doktorunuzun önereceği fluorür içeren diş macununu kullanmanız gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here