Diş Beyazlatma Ücreti

Diş beyazlatma ücreti ne kadar merak edenler için bilgiler vermek istiyorum. Öncelikle sizlere diş beyazlatma hakkında bilgiler verelim.

Dişleriniz yeme içme alışkanlıklarınız neticesinde eskisi kadar beyaz görünmüyor mu? Sararmış dişleriniz gündelik ilişkilerinizi olumsuz etkiliyor; özgüven kaybı yaşamanıza mı sebep oluyor? Gelişen teknolojinin bizlere sağlamış olduğu imkânlar neticesinde artık bu tip durumları kendinize dert edinmenize gerek kalmadı zira ister eviniz uygulayabileceğiniz şekilde, isterseniz klinikte tek bir seansta halledebileceğiniz biçimde sararan dişlerinizden kurtulmanız mümkün. Peki, yeniden beyaz bir gülüşe kavuşacağız; fakat cebimizden ne kadar para çıkacak, diş beyazlatma ücreti ne kadardır? Bu yazımızda diş beyazlatma yöntemleri için alınan ücretler hakkında kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Diş Beyazlatma Ücreti
Diş Beyazlatma Ücreti

Diş Beyazlatma Yöntemleri ve Ücretlendirme

Diş beyazlatma alanında sıklıkla uygulanan iki yöntem bulunmaktadır. Ev tipi ve klinik tipi olarak adlandırılan söz konusu yöntemler alınan ücretler bağlamında da değişkenlik göstermektedir. Diş hekimi kliniğinde ağız ölçüsü alınarak ona uygun ilaçların kalıba yerleştirilmesi sonrasında kişinin evde uyguladığı bir yöntem olarak karşımıza çıkan ev tipi diş beyazlatma, klinik ortamında diş hekimi nezaretinde lazer ışınlarıyla gerçekleştirilen klinik tipi diş beyazlatmaya nazaran daha ucuzdur. Ancak ev tipi beyazlatmada kesin sonuç alabilmek için söz konusu işlemi günde 6-8 saat boyunca dişlerin durumuna göre 1 hafta ile 1 ay arasında sürdürmek gerekirken; klinik tipi beyazlatmada yaklaşık 45 dakika süren tek seanslık bir işlem sonucunda nihai sonuç elde edilebilmektedir. Bu yönüyle klinik tipi diş beyazlatma ücreti, ev tipine oranla daha fazladır.

Diş Beyazlatma Fiyatlarını Belirleyen Kriterler

Gerek ev tipi gerekse ofis tipi beyazlatmada olsun yöntemlerin kendisinden bağımsız olarak işlemlerin fiyatını etkileyen birtakım unsurlar bulunmaktadır. Eğer profesyonel olarak beyazlatma işlemini popüler bir diş kliniğinde yaptırıyor iseniz ücret de buna bağlı olarak artış gösterecektir. Buna ek olarak diş hekiminin kullanacağı malzemeler ve izleyeceği teknikler de fiyata etki edebilecek kriterler arasındadır. Eğer ki diş doktorunuz, kliniğinde en modern diş beyazlatma teknikleri ile işini icra ediyorsa bu duruma paralel olarak fiyat da bir miktar pahalı olacaktır. Bunlarla birlikte dişlerinizin ne kadar beyazlatıcıya ihtiyaç duyduğu konusu da diş beyazlatma ücreti bağlamında önemli bir değişken olacaktır.

8 YORUMLAR

  1. Merhabalar. Dişlerim biraz küçük ve bana göre oldukça sarı. Beyazlatma yaptırmak istiyorum fakat önce dişlerimi eklemelerle büyüttürmeli miyim yoksa beyazlatma yaptırıp ilerde büyüttürmeyi her zaman yaptırabilir miyim ne önerirsiniz bir de klinik tipi beyazlatma icin yaklaşık fiyat ya da aralık almam mümkün mü acaba?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here