Diş implantı güvenli mi?

İmplant tedavisi görmek isteyen kişilerin en çok aklına takılan soru “diş implantı güvenli mi?” sorusudur. Bu sorunun cevabı birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Özellikle bilinen ve işini iyi yapan diş hekimleri tarafından uygulanan diş implantı tedavisi hususunda herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır.

Diş implantı güvenli mi
Diş implantı güvenli mi

Kişilerin tedavi olmadan önce diş hekimlerini iyi seçmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra tedavinin gerçekleşeceği kliniğin de ortamı tedavi sürecinde büyük önem ifade edecektir. Tamamen steril ve kontrol altında olmayan bir klinikte implant tedavisinin gerçekleşmesi oldukça sakıncalıdır.

İmplant güvenli mi

Diş implantı tedavisi dünya üzerinde oldukça beğenilen ve sıkça tercih edilen bir tedavidir. Bu tedavi sayesinde kişiler kaybettikleri dişlerin yerine yenilerini getirebilme olanağına sahiptir.

Elbette bu tedavi ile kayıp dişlerin yerine gelecek olan dişler yapay olacaktır ancak kaliteli bir implant tedavisi ile bu fark anlaşılmayacaktır. Bugünlerde ülkemizde de oldukça yaygın olan diş implant tedavisi özellikle kliniklerde gerçekleştirilmektedir. Güvenilir ve tecrübeli diş hekimlerinin gerçekleştirdiği implant tedavilerinde hastaların endişe etmesi gereken bir durum yoktur. Elbette öncelikle güzel bir araştırma yapılmalıdır.

Çürük dişler için implant tedavisi uygun mudur?

Diş implantı tedavisinde kişiler öncelikle implantın gerçekten gerekli olup olmadığına karar vermesi gerekmektedir. Kişilerin her zaman kendi dişlerine sahip olması daha önemli bir konudur. İmplant dişler her ne kadar gerçek dişlerin yerini tutabilecek olsa da kişilerin her zaman kendi dişlerini kullanabilmesi daha yararlıdır. Özellikle çürük dişlere sahip olan kişiler implant tedavisi öncesinde ilk olarak kanal tedavisi olasılığını düşünmelidir.

Çürük dişler her ne kadar kullanılamayacak ve acı verecek durumda olsa da kişilerin kendi dişidir ve kurtarılma ihtimali de vardır. Bu ihtimale elbette diş hekimi karar verecektir. Eğer çürük diş kanal tedavisi ile eski haline dönecek durumda ise kişiler mutlaka implant tedavisinden önce kanal tedavisini seçmelidir.1 Böylece ağızda yapay dişlerin bulunmasına da gerek kalmayacaktır.

İmplant tedavisi günümüzde her dişe uygulanabilmektedir ancak bu uygulamaları en doğru ve en titiz şekilde yapacak diş hekimlerini bulmak öncelikli amaç olmalıdır. Bu sayede işlemler çok daha kalıcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here