Diş ipi kullanımı

Diş fırçalama ağız ve diş sağlığı için hiç terk edilmemesi gereken bir temizlik yöntemidir diş ipi kullanmak. Her insanda bir alışkanlık halini almalıdır. Her yemekten sonra, özellikle de tatlı yiyecekler yedikten sonra dişer fırçalanmalıdır. Her yeme içme fiili sonrasında dişlerimizi fırçalayamazsak bile mutlaka, hiç değilse, su ile el ve ağzımızı yıkamalıyız. Her yeme içme fiili sonrasında diş fırçalanır mı dememeli, ağız ve diş sağlığımız için bunu yapmalıyız. Hatta sağlıklı bir yaşam için çok sık yapılan yeme-içme fiilinden uzak durmalıyız.

Diş fırçalama dişlerin çürümeye karşı direncini artırır. Ancak fırçalamayı doğru tekniklerle yapmalıdır. Zira tekniğine uygun yapılmayan fırçalama dişlerin aşınmasına ve diş eti rahatsızlıklarına yol açabilir. Diş fırçalamada uygun olan yöntem diş etinden dişe doğru yapılan fırça hareketleriyle yapılan fırçalamadır.

Diş ipi kullanımı
Diş ipi kullanımı

Diş fırçasının yanaşmadığı diş aralarının temizliğinde ara yüz fırçası ve diş ipi, iyi bir temizleme aracıdır. Uygun diş fırçalama tekniğinin öğrenilmesi gibi diş ipinin de doğru kullanım şeklini bilmek gerekir. Diş ipi diş fırçasının bir alternatifi değildir. Diş fırçalama sonrasında tam ve etkili bir diş temizliği için tamamlayıcı bir temizlik aracıdır.

Diş ipini nasıl kullanmalı

Belli uzunlukta ip alındıktan sora iki elin orta parmaklarına iplerin her bir ucu dolanır. Her iki elin işaret parmakları yardımıyla ip iki diş arasından geçirilerek diş etine kadar indirilir.

Diş ipi fiyatları 2017

Diş ipi fiyatları, eczanelerde yahut diğer satış noktalarında uzunluklarına göre değişmektedir.Fakat genel bir fiyatlandırma verecek olursak 5 TL ile 10 tl civarındadır. Fiyatları markaya göre değişiklik gösterebilir. İpi alırken piyasada bilinen markaları almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca diş ipleri konusunda diş hekiminize de danışabilirsiniz. Diş fırçalama ile ilgili diğer yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda ip kullanımı hakkında videoyu izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here