Diş Porselen Kaplama Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş porselen kaplama ana dişinizi kaybetmeden üzerine uygulanan kaplama ile daha hoş bir görüntü kazanmanıza sebep olmaktadır. Elbette bu süreç biraz sancılı sürebilir. Bu konuda önce birtakım tetkikler yaptırmalı, ağız ve diş yapınızın bu uygulamaya ne kadar uygun olduğunu doktorunuza danışmalısınız.

Diş Porselen Kaplamaların Bakımı Nasıl Yapılır

Diş porselen kaplama bakımı oldukça önemlidir. Artık dişleriniz sizin orijinal dişleriniz olmadığı için bakım konusunda daha hassas davranmanız gerekmektedir. Diş bakımı konusunda sizinle şunları paylaşabiliriz :

  • Dişiniz ile ceviz, fındık gibi sert cisimleri kırmaya son vermelisiniz.
  • Günde en az iki defa dişlerinizi fırçalamalısınız.
  • Dişleriniz için diş ipi kullanmalı, gargara kullanımını ihmal etmemelisiniz.
  • Üç ve altı aylık diş kontrolleri yaptırmalı, doktora görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

Başarılı bir diş porselen kaplama işlemi sonrasında büyük sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Size uygun olarak yapılan kaplama zaman içerisinde orijinal dişleriniz ile özdeşleşecektir. Hatta zaman içerisinde dişlerinizin kaplama olduğunu bile unutabilirsiniz. Tabi bu konuda önemli olan doğru uzmanlar ile çalışmanız ve ucuza kaçmamanızdır. Zira teknolojinin ilerlemesi ile birlikte fiyatların düşmesinin yanı sıra, bu uygulamalarda maliyetten kısmak için adi malzemeler de kullanılmaktadır. Bu sebeple size verilen fiyat çok uygun geliyorsa, mutlaka sorgulayın. Uygulama öncesinde gerekli bilgileri okumaktan ve doktorunuza danışmaktan çekinmeyin.

diş porselen kaplama bakımı
diş porselen kaplama nedir

 

Diş Porselen kaplamalar konusunda en dikkat edilmesi gereken prosedür doğru ölçüm almaktır. Bu konuda elbette dişlerinizin büyüklüğü önemlidir; ancak genel olarak dişlerde 1 mm’lik bir küçülmeye gidilmektedir. Kaplamanız ağzınıza oturduktan sonra diş etleriniz ve çene yapınız ile uyumluluk göstermesi, ağzınızda herhangi bir fazlalığın olmaması hem estetik açıdan hem de herhangi bir komplikasyonun olmaması açısında önem taşımaktadır. Diş etlerine uyum sağlamayan kaplama sancılı dönemler geçirmenize neden olabilir. Bu konuda yaşanan en ufak bir sıkıntı konusunda doktorunuzu ziyaret etmekten çekinmeyiniz.

Diş Porselen Video

Maliyetten kaçmadan, düzgün malzemeler ile yapılmış bir uygulamanın asla sorun çıkarmayacağını unutmayınız. Elbette uygulama sonrasındaki bakımın da daha evvel yapmış olduğunuz bakımlardan daha önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Porselen diş destek Telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. 0537 252 03 13

6 YORUMLAR

  1. Meraba benim ön dişlerim porselen kaplama oldu arka dişlerimide porselen kaplama yaptırmak ıstıyoruz iki dişimi çektiler arkadan onlara olucak fiyat nedir acaba
    Bi de ölçüm alınırken ön dişlerimdeki kaplama cıkmaz heralde dimi ondan cok korkuyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here