Diş teli fiyatları 2018

Diş Teli Fiyatları 2018 yılında ne kadardır?

Hem sağlık açısından hem de görsellik açısından dişlerin temizliği ve düzgünlüğü önem taşımaktadır. Çene yapısıyla ilgili bir sorundur aslında dişlerin yamuk çıkması. Ve tek bir nedeni de yoktur. Çocukluktan başlayan bu durum, yaş ilerledikçe devam eder çoğu zaman. Süt dişlerinden sonraki kalıcı dişlerin, neden yamuk çıktığını bilmek ilk adımdır. Tedavi süreci buna göre devam edeceğinden, daha sağlıklı sonuçlar elde edilir tedavi sonunda. Bu süreçte akla ilk gelen diş teli fiyatları 2018 hakkında küçük bir araştırma yapmaktır.

diş teli fiyatları 2016
diş teli fiyatları 2016

İlerleyen yaşlarda bazı kişiler dişlerin yamukluğundan dolayı, özgüven eksikliği bile duyabiliyor ve bu durum psikolojik bir sorun haline gelebiliyor. Peki diş teli fiyatları 2016 nelerdir ve kalite olarak neler sunmaktadır. Öncelikle diş teli kullanan kişi, iki yıllık bir süreci gözden çıkarmalıdır. Diş teli kullanırken, günlük ihtiyaçlar da karşılanacağından, kişinin bu durumda rahat olması aslında en önemli unsurdur. Diş tellerinin de çeşitleri vardır. Örneğin;

 • İçten takılan diş telleri; dişlerin arka kısmına takılır. Ve diş teli görünmez.
 • Seramik diş telleri; seramik yapısından dolayı, şeffaf ve oldukça hassasdır. Gençler ve çocuklarda kullanılan bu diş telleri fazlaca tercih edilse de, kullanımı özen gerektirmektedir.
 • Altın diş telleri; fiyatı yüksek olan bu diş telinin, anti bakteriyel özelliği mevcut olmakla beraberi dokuya da zararı yoktur.
 • Metal diş telleri; ağız iç yapısı için oldukça kullanışlı ve en çok tercih edilen yöntemdir. Hem kalitesi yüksektir hem de paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Bu çeşitler içerisinden, size uygun olanı seçmeniz gerekiyor. Diş teli fiyatları 2018 ortalama 2.500 TL ile 6.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir kesin fiyat veremiyoruz. Sağlık Bakanlığı bu durumu gerekli bir sağlık harcaması olarak görmediğinden, kişinin masrafları kendisinin karşılaması gerekiyor. Çeşitli poliklinik ya da devlet hastanelerinde fiyat aralığını araştırıp, kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Ancak devlet hastanelerinde 8 yaşının altında olan çocuklara, diş teli takılmıyor. Ayrıca birde devlet hastanesi sıra derdini de işin içine kattığınızda, maddi durumunuza uygun bir poliklinik tercih etmeniz, uzun süre devam edecek bu süreçte, size hayli yardımcı olacaktır.

131 YORUMLAR

 1. Merhaba. Ben 15 yaşındayım. Benim üst sağ çenem yukarı doğru çıkıyor. Ayrıca sağ köpek dişim yukarıda bu yüzden alt lateral kesici diş de geride. Öğrenciyim ve sigortamız var. Fiyatı ne kadar olur acaba?

 2. Merhaba. Ben 15 yaşındayım. Benim üst sağ çenem yukarı doğru çıkıyor. Ayrıca sağ köpek dişim yukarıda bu yüzden alt lateral kesici diş de geride. Öğrenciyim ve sigortamız var. Fiyatını öğrenebilir miyim acaba?

 3. Merhaba benim alt dişlerimde hafif yamulma var ve tam o dişlerimin altında çenemin bir tarafı şiş diğer tarafı düz sizce dişlerden kaynaklımı yoksa çene kayması veya erimesi gibi bi durum olabilir mi.Diş teli taksam düzelir mi?

 4. Merhaba , benim iki ön dişim biraz önde ve gereğinden fazla uzun kısaca halk arasında tavşan diş olarak geçen yapıda bunun için şeffaf tel taktırmak istiyorum

 5. Merhbalar benim üst iki tavşan dişim içe doğrudur. tel takılabilir mi takılsa ne kadar takılır. ssk ne kadar geçerli olur lütfen bilgilendirin. 25 yaşındayım

 6. Benim kopek dislerim biraz yukarida on iki disimin yanindaki 1 dis biraz icerde fiyat ne kadar gelebilir tahminen ve seramikle normal metal olan arasindaki fiyat farki nedir

 7. Ben 18 yaşımı geçtiğim için özel hastanede yaptırmak istiyorum ama çok fazla bir çapraşıklık yok dişimde. En aşağı fiyat ne kadardır sizce. Birde taksitle ödenebilir mi

 8. 12 yaşındayım ve dişlerim düzgün fakat sağ kopek dişim çıkmamıştı şimdi yukarıdan sağ kopek dişim çıkıyor ne yapmalıyız

 9. Merhaba hocam ben 16 yaşındayım benim bu üst çenede köpek dişlerinin üzerinde iki tane fazla diş çıkmakta bunun tedavisi nasıl olmalıdır birde bir fiyat söylerseniz çok mutlu olurum

 10. Merhaba benim dişteli ve devlette sıra bekleme ile ilgili bi bilgim yok. Öncelikle alt çenemdeki kesici dişlerim ve ön iki dişlerin fazla olmasada biraz yamuk devlette ne kadar sıra beklerim ne kadar öderim özelde yaptırırsam ne kadar öderim.

 11. Merhabalar bnm üst dişlerimden köpekdişimin solundaki dişim çok içeride yokmuş gibi görünüyo sizce tedavi ücreti ne kadara tabi tutulur ..teşekkürler

 12. Üst dislerime tel takılacak ve devlet hastanesinde yapılacak yaşım küçük olduğu için devletten yararlana biliyorum ama ben şeffaf yani fazla belli olmayanindan istiyorum pahalı diyorlar. 14 yaşındayım ve bu yıl takılacak yani indirimden yararlanma biliyorum acaba tek üst dişlere devlet hastanesinde şeffaf dış teli takılıyor mu ve tek üst dişlere fiyatı nedir?

 13. Merhaba ben 12 yaşındayım ve köpek dişlerim yukardan geliyo bunum için tel taktırıcak arkadan takılan telle metal tellerin arasındaki fark ne olur ve arkadan takılan tellerin fiyatı nasıl?

 14. Merhaba benim dişlerimde hiçbir eğriliği yok sadece aralıklı ama fazla değil o aralıkları kapattırmak istiyorum sizce fiyatı ne kadar olur?

 15. Merhaba. Benim yemek yerken çenemden sesler çıkıyordu ve 1 haftadır konuşurken yemek yerken vs. kitleniyordu geçenlerde doktara gittim film çekildi ve arka dişlerim arasında boşluk oluyormuş çenemi kapattığımda önler dişler kapanırken arkadaki dişler kapanmadığı için eklemlerime zarar veriliyomuş. Iki seçeneği varmış tel tedavisi veya cerrahi tedavi sizce ne yapmalıyım ? Tel fiyatı ne kadardır ?

 16. Ben 23 yasindayim. Sadece üstten ve iki tane ortadaki dislerimin arasinda bosluk var ikisinin bir araya gelmesi için tel takma ucreti ne kadar olur. Sadece iki diş. Mermurum.

 17. BEN ÜST DİŞLERİME TEL TAKDIRMAK ISTIYORUM DEVLET HASTANESINDE YAPIYORLARMI BIRDE FİYATI NERDE DAHA DÜŞÜK DEVLETMI ÖZELMI BİRDE FIYAT BİLGİSİ İCİN ÜCRETSİZ MUAYENE OLABILIRMIYIM ?

 18. Merhaba benim ust sol dişlerim köpek dişim dışa doğru ondan öncekiler içe doğru. Sadece ust sol bölümü yaptirtsam ne kadar olur. Devlet ile özel arasındaki fark ne. Ne kadar fiyat farkı var.

 19. Merhaba benim ön iki tavşan dişim ayrı yanındaki diş küçük bu yüzden o da ayrı ve ayrıca üstten bir tane dişim çıkmamış içeride kalmış büyük ihtimal en az fiyat ne kadar acaba??

 20. Merhaba benim üst ön iki dişim hafiften dışarı çıkık tel taktırsam fiyat ne olur acaba ? Birde altlı üstlü tel mi takarsınız ?? Lütfen cevap bekliyorum hayırlı işler :)

 21. Merhaba,benim üst çenemde sol taraftaki köpek dişim hafif havada ve ben yeşil kartlıyım.Tel tedavisi görürsem tahminen ne kadar mâl olur?

 22. Merhaba benim iki köpek dişlerim yan üstlerde ve gülümsememi aşırı engelliyor her gülmemde sırıtıyor sizden tahmini bir fiyat alırsam..

 23. Bir tane köpek dişim eksik bu yüzden yıllar içinde dişlerim sol tarafa doğru 5 milim kadar kaydı ve ön dişlerimden biri alt dişime değiyor konuşurken bazen.. 33 yaşındayım Lingual tel taktırmak istiyorum fiyatı ve tedavi süreci ne kadar olur?

 24. Benimde dişlerimde baya eğri var ön iki dişimin kenarındaki dişleri birisi arkada birisi çapraz şekilde altta biri aşağıya kayık biri geride biri önde Tedavi süresi ve fiyatı ne kadar yapar acaba?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here