Diş teli taktırmak ağrılı mıdır?

Diş teli taktırmak sanıldığından daha kolay ve ağrısız bir süreçtir. Yalnızca diş teli takıldıktan sonraki birkaç gün içerisinde ağrı olabilmektedir. Diş teli taktırdıktan sonra yemek yerken bir miktar hassasiyet ve ağrı hissedebilirsiniz, bu durum birkaç gün sonra geçecektir.

Braketler ilk zamanlar yanaklarınızda tahrişe neden olabilir. Bunu engellemek için braketler üzerine yapıştırılan özel mum benzeri maddeleri ortodontistinizden temin edebilirsiniz. Günlük aktivitelerinizi engelleyecek bir durum söz konusu değildir. Diş teli tedaviniz sonrasında sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olacaksınız üstelik bu durum herhangi bir dişiniz kesilmeden gerçekleşecek.

Diş teli taktırmak ağrılı mıdır
Diş teli taktırmak ağrılı mıdır

Diş teli taktırmakla yalnız gülüşünüzü değil ilerde diş diziminden kaynaklı meydana gelebilecek eklem hastalıklarını engelleyeceksiniz. Tedavi her yaşta uygulanabilir. Hiçbir şey için geç değildir. Periodontal problemli olan hastalarda diş eti tedavisi bittikten sonra diş teli uygulamada herhangi bir sakınca yoktur ancak bir takım riskler vardır. Çocuklarda ise gelişim döneminde uygulanan tel tedavileri ile ilerde yaşanabilecek olan çene anamolilerinin önüne geçilebilmektedir. Erişkin dönemde diş çekimi ve çene ameliyatlarının yapılması zorunlu olan durumlarda bile çocuklarda büyüme döneminde gelişim yönlendirilerek bu olumsuzlukların önüne geçilebilinmektedir.

Nasıl takılır diş teli

Diş telinin takılması işlemi toplamda yarım saat süren basit bir işlemdir. Konuyla ilgili detaylı bilgi ve bu süreçte yapılan işlemlerin kısa bir videosunu izlemek istiyorsanız diş teli nasıl takılır başlıklı makalemizi okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here