Doğal Diş Beyazlatma 3 Farklı Yöntem

Dişlerimizin beyaz olması hepimizin isteğidir yazımızda da sizlere diş beyazlatma konusunda etkili tüyolar vereceğiz ayrıca video da ekledik. İnsan ilişkileri bağlamında son derece önemli olan dişleriniz, yeme içme alışkanlıklarınız ve sigara kullanımı sebebiyle eskisi kadar beyaz değil mi? Artık bunu dert etmenize gerek kalmadı; zira günümüzde profesyonel destek alınarak bu sıkıntıdan kurtulmak mümkün. Peki ya diş doktoruna diş beyazlatma işlemi için para ödemek istemiyorsak ve dişlerimizi doğal yöntemlerle beyazlatmak istiyorsak? Bu şekilde düşünüyorsanız doğal diş beyazlatma yollarını ele alacağımız yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Doğal Diş Beyazlatma
Doğal Diş Beyazlatma

 

Doğal Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Doğallıkla Gelen Parlaklık

Diş beyazlatma işlemleri için bütçenizi sarsmak istemiyorsanız ve piyasada satılan diş beyazlatıcı macunlara güvenmiyorsanız evinizde hazırlayabileceğiniz birbirinden kolay tarifleri dişlerinize uygulamak suretiyle sararmış dişlerinizden kurtulabilirsiniz.

Karbonat kürü, doğal diş beyazlatma denince akla ilk gelen yöntemlerden birisidir. Söz konusu yöntemi uygulayabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 çay kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve yarın limon. Her evde bulunan bu malzemelerle dişlerinizin beyazlığı konusunda harikalar yaratabilirsiniz. Bahsedilen malzemeleri bir araya getirerek oluşturacağınız karışımı diş fırçanız aracılığıyla dişlerinize uygulayın. Söz konusu işlemi haftada bir olacak şekilde düzenli olarak tekrarlayın ve ortaya çıkan fark karşısında hayretlere düşün; çünkü karbonat, içeriği dolayısıyla doğal bir bakteri kırıcıdır ve dişlerinizde meydana gelen bakteri oluşumunun önüne geçerken, dişlerde oluşmuş kalıntıları ortadan kaldırmaktadır.

Karbonata ilave olarak sizlere tavsiye edebileceğimiz bir diğer yöntem çilektir. Evet, yanlış duymadınız yaz aylarının yıldızı çilek! Çilek, içeriğinde bulunan enzimler ile dişlerdeki oluşan kalıntıları yok ederek dişlere doğal bir parlaklık kazandırmaktadır. Buna ek olarak çilek dişlerde meydana gelen bakteri oluşumunu da sonlandırmaktadır. Çileği dişlerinize uygulamak için önce iyice ezerek macun kıvamına getirmeniz gerekmektedir. Macunlaşan çilekten, diş fırçanıza bir miktar alarak dişlerinizi dikkatli bir şekilde fırçalayın. Bu yöntemle kısa süre içerisinde farkı göreceksiniz; fakat çilek kürünü sık bir şekilde tekrarlamanızı tavsiye etmiyoruz. Zira çilek asidik bir meyve olduğundan çok kullanıldığında diş minesine zarar verebilmektedir.

Doğal diş beyazlatma konusunda önce çıkan bir diğer malzeme ise, yemeklerin vazgeçilmezi sofra tuzudur. Sofra tuzu anti bakteriyel yapısıyla dikkat çekmektedir ve karbonat ve sirke ile birlikte dişlere uygulandığında dişleri beyazlatma noktasında kesin sonuç vermektedir.

Diş beyazlatma ile ilgili pratik bilgileri İmplant diş sitemize eklemeye devam edeceğiz. Ayrıca videolarda eklenecektir. Lazerle diş beyazlatma yöntemi için tıklayınız.

Diş Beyazlatma Yolları Nelerdir?

Dişler, modern insanın en büyük sermayelerinden birisidir; zira beyaz dişler günlük ilişkilerinizde sizi çevrenizdeki insanlardan bir adım öne çıkaracaktır. Zamanla aşından ve birbirinden farklı dış etmenler dolayısıyla sararan dişlerinizi eski haline döndürmek ve eskiden olduğu gibi ağız dolusu gülümsemek ister misiniz? Cevabınız evet ise, aşağıda sıralayacağımız diş beyazlatma yolları arasından kendinize uygun olanını seçerek kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Yolları
Diş Beyazlatma Yolları

Doğal Beyazlık Nasıl Sağlanır

Diş beyazlatma konusunda evinizde bulunan veya kolaylıkla tedarik edebileceğiniz malzemeler son derece etkili sonuçlar verebilmektedir. Bu hususla alakalı sizin de aklınıza ilk olarak karbonatın geldiğinin farkındayız. Karbonat içeriği dolayısıyla doğal bir beyazlatıcıdır; piyasadaki diş macunlarında da ekseriyetle bulunmasının sebebi de budur. Bunun için bir çay kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı zeytinyağını karıştırdıktan sonra karışımın üzerine yarım limon ekleyin. Ortaya çıkan sıvıya diş fırçanızı batırıp dişlerinizi bu şekilde fırçalayın. Söz konusu kürü haftada bir kez uyguladığınızda ortaya çıkan fark sizi de şaşırtacak.

Karbonatla birlikte doğal yollarla diş beyazlatma yolları arasında öne çıkan bir diğer malzeme hepimizin severek yediği çilektir. Çilek içerisindeki malik asit sebebiyle temizleyici bir etkiye sahiptir. Çileği ezip macun kıvamına getirdikten sonra dişlerinizi bununla fırçaladığınızda ağzınızda bakteriden eser kalmayacak. Yemeklerimizde sıklıkla kullandığımız sofra tuzu da sararan dişleri beyazlatma noktasında ciddi etkiler yapmaktadır. Karbonat ve sirke ile karıştırıldıktan sonra kullanılabilecek olan sofra tuzu, anti bakteriyel etkisi sayesinde dişlerinize doğal bir beyazlık sağlayacak. Bunların yanında adaçayı, gliserin ve lifli sebzeleri dişlerinizi eski beyazlığına kavuşturma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Diş Macunu ile Diş Beyazlatma

Piyasada bulunan ve dişleri beyazlatarak sizleri bembeyaz bir gülüşe kavuşturacağını iddia eden beyazlatıcı diş macunları da, diş beyazlatma yolları içerisinde sıklıkla başvurulan yöntemler arasındadır. Hangi diş macununun nasıl bir etki yapacağı noktasında doktorunuzdan tavsiye aldıktan sonra söz konusu macunları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Profesyonel Beyazlık

Diş beyazlatma konusunda profesyonel yardım mı almak istiyorsunuz? Diş doktorunuz sadece 45 dakika süren bir operasyon sonrasında sizlere özlediğiniz beyazlığa kavuşturacaktır. Son derece zahmetsiz ve pratik olan bu yöntem diğer yollara göre biraz daha pahalıdır; ancak kesin sonuç verir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Dişlerinin beyaz olması, günümüz modern insanı için en önemli öncelikler arasındadır. Zira sosyal bir varlık olan insanın gündelik ilişkilerinde ön plana çıkabilmesi için beyaz bir gülüşe ihtiyacı vardır. Sigara, çay-kahve ve diğer etmenler sonucunda sararan dişlerin yeniden eski beyazlığına kavuşabilmesi için kolaylıkla uygulayacağınız diş beyazlatma yöntemleri mevcuttur.

diş beyazlatma yöntemleri
diş beyazlatma yöntemleri

Dişler Doğal Olarak Işıldıyor

Doğanın insan armağanı olan pek çok malzeme doğal yollardan dişleri beyazlatma konusunda oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Bu konuda en bilinen ve halk arasında son derece popüler olan yöntem karbonattır. Karbonat dişleri beyazlatmasının yanında ağızda oluşan bakterileri öldürerek plak tabakasının temizlenmesine yardımcı olur.

Karbonat kürü limon ile karıştırıldığında etkisi artmakla birlikte kullanırken dikkatli olmakta fayda var; zira karbonat ve limonun dişleri aşındırıcı etkisi bulanmaktadır. Bunun için söz konusu yöntemi haftada bir kez uygulamak idealdir. Karbonat ve limonun yanı sıra sofralarımızın vazgeçilmezi tuz da doğal diş beyazlatma yöntemleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.

Karbonat kadar etkili olmamakla beraber tuz, anti bakteriyel özelliği dolayısıyla ağızdaki bakterilerin temizlenmesini sağlar. Severek yediğimiz yaz aylarının yıldızı çilek de, diş beyazlatma konusunda öne çıkmaktadır. Çilek, içerisinde bulundurduğu malik asit sebebiyle diş macunlarında da tercih edilmekle birlikte ağızdaki ve dişteki bakterileri yok etme noktasında çok etkilidir. Çileği ezerek macun kıvamına getirdikten sonra dişlerinizi fırçaladığında dişlerinizde oluşan kalıntıların ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Beyazlık İçin Profesyonel Destek

Evde uyguladığınız diş beyazlatma yöntemleri sonuç vermiyorsa diş beyazlatma konusunda diş doktorunuzdan profesyonel destek alabilirsiniz. Diş doktorunuzun muayenehanesinde sadece 45 dakika süren beyazlatma işlemi sonrasında özlediğiniz gülüşünüze yeniden kavuşabilirsiniz. Bununla birlikte diş doktorunuzun gözetimi altında onun vermiş olduğu jeli, belirlenen miktar ve zaman aralığı içerisinde dişlerinize uyguladığınızda da dişlerinizin bembeyaz olduğunu göreceksiniz. Profesyonel yardım, doğal diş beyazlatma tekniklerine nazaran biraz daha külfetli olmakla beraber kesin sonuç vermektedir.

Diş Macunları ile Beyazlatma

Piyasada bulunan ve temel özelliği sararan dişleri beyazlatmak olan diş macunları da dişlerin eski haline dönmesi noktasında etkili sonuçlar verebilmektedir. Hangi diş macununu kullanmanız gerektiği konusunu doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here