Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Mümkün mü?

Sararmış dişler modern insanın korkulu rüyasıdır. Çünkü son dönemlerde yapılan araştırmalar, beyaz dişlerin kadın-erkek ilişkileri başta olmak üzere ikili insan ilişkilerinde son derce etkili olduğunu söylemektedir. Zamanın aşındırıcı etkilerine dayanamayıp beyazlayan dişleriniz sosyal ilişkilerinizde önünüze engel olarak çıkabilir. Peki, bunun ne yapabilirsiniz? Sararmış dişler, sizin için bir kader değil; yeniden beyaz bir gülüşe sahip olmak için uygulayabileceğiniz birden çok yöntem bulunmaktadır.

Evde Diş Beyazlatma
Evde Diş Beyazlatma

Profesyonel yardım almak, diş beyazlatma konusunda başvurabileceğiniz tekniklerin başında gelmektedir; fakat diğer yöntemlere oranla biraz külfetlidir. Eğer hem diş beyazlatma masrafından kurtulmak hem de evinizde uygulayacağınız basit uygulamalarla dişlerinizi parlatmak istiyorsanız evde diş beyazlatma yöntemleri tam size göre.

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evde oturduğunuz yerden, kolaylıkla ulaşabileceğiniz malzemelerle dişlerinize göz alıcı bir ışıltı vermeniz mümkün. Bunun için aşağıda sıralayacağımız malzemelerden birisini veya birkaçını kullanabilirsiniz.

  1. Karbonat ile diş beyazlatma

Dişler konusunda doğal bir mucize olan karbonat etkin bir şekilde olması gerektiği gibi kullanıldığında doğal bir beyazlığa kavuşmanız noktasında yardımcı olacaktır. Bunun için bir çay kaşığı karbonat, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve yarım limondan oluşan bir karışım hazırlayın; söz konusu karışımla dişlerinizi diş fırçası vasıtasıyla fırçalayın. Bu işlemi hafta bir kez tekrar ettiğinizde sigara, çay-kahve gibi yeme içme sararmalarının yok olduğunu; bununla birlikte yüzeysel sararmaların da ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

  1. Çilek ile diş beyazlatma

Tadına doyum olmaz çileğin dişlerinizi temizleyerek bakteri oluşumunu engellediğini ve bu yönüyle evde diş beyazlatma teknikleri arasında öne çıktığını biliyor muydunuz? Çilek ihtiva ettiği malik asit dolayısıyla dişler için doğal bir temizleyicidir. Bu işlem için çilekleri güzelce ezerek macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın; ortaya çıkan macunumsu karışımla dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemi düzenli olarak devam ettirdiğinizde ortaya çıkan sonuç sizi de şaşırtacaktır.

  1. Sofra Tuzu ile diş beyazlatma

Yemeklerimizin vazgeçilmezi sofra tuzu, doğal yollardan gösterdiği anti bakteriyel özellik hasebiyle evde diş beyazlatma yolları arasında önemli bir noktada konumlanmaktadır. Diş fırçalama esnasında diş macununuza tuz eklemesi yaptığınızda, tuzun aşındırıcı etkisi sebebiyle dişlerinizde meydan gelen kalıntılar yok olacak ve dişleriniz özlediğiniz beyazlığına kavuşacaktır.

Disimplant.web.tr sitemizden diğer kategorilerdeki makaleleri de okumanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here