Full Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Porselen diş uygulamaları arasında kuşkusuz en meşakkatli olan uygulama full porselen diş kaplama uygulamalarıdır. Oldukça önemli ve dikkatli bir şekilde yapılması gereken ciddi bir operasyon olan full porselen diş kaplama uygulaması, bir süre yaşam standartlarınız dan vazgeçmenize sebep olmaktadır. Tedavi süreci her ne kadar iki ya da üç seanstan ibaret olsa da, süreç sonrası oldukça önemlidir.

Full Porselen Diş Kaplama
Full Porselen Diş Kaplama

Full porselen diş kaplama fiyatları birtakım konularda farklılık göstermektedir. Bunları şöyle sıralayabiliriz :

  • Seçtiğiniz doktor ve gideceğiniz kurum önemlidir.
  • Porselen konusunda birçok çeşit ile karşılaşmanız mümkündür. O sebeple doğru ve kaliteli malzemeyi seçmeniz önemlidir.
  • Seçmiş olduğunuz malzeme ve doktor pek tabi fiyatta son durumu ortaya çıkaracaktır.

Full Porselen Diş Kaplama Uygulaması

Uygulamanın aşamalarını şöyle sıralayabiliriz :

  • Öncelikle doktor seçiminiz yapmanız gerekmektedir. Mutlaka bir ortodontist desteği almalısınız. Konusunda uzman hekim seçimi işinizin yarısını tamamladığınız gösterir.
  • Doğru malzeme seçmelisiniz. Seçilen porselenin rengi ve kalitesinin seçimi estetik bütünlüğü sağlayacaktır.
  • İki ya da üç seansta işleminiz bitecektir. Olası komplikasyon durumunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
  • Uygulama öncesinde gerekli hazırlıkları tam olarak yerine getirmelisiniz. Ağız bakım süreci tamamlanmalıdır. Ağız bakım sürecinden sonra dişlerde gerekli tıraşlamalar yapılacaktır.
  • Dişlerinizin ölçümü yapıldıktan sonra, laboratuvar süreci başlayacaktır. Bu süreç önem teşkil etmektedir.
  • Son olarak tıraşlanan alana hazırlanan kaplama takılacaktır.

Tüm işlemler gerçekleştikten sonra kaplamanızı diş ve diş etlerinizin kabul etmesi önem taşımaktadır. Bu durum biraz sancılı bir süreç olsa da sonuç sizi emin ellerde iseniz mutlu edecektir.

Full porselen diş kaplama fiyatları konusunda ön araştırma yapmalısınız. Şu anda imkanların artması ile birlikte olanaklar da genişlediği için çeşitli fiyatlar ile karşılaşmanız olası. Tüm olasılıkları değerlendirmeli ve kesinlikle içerisinde plastik parçalar bulunduran ucuz ürünlere kanmamalısınız. 200 tl den başlayan porselen fiyatları full olarak yapıldığında 28 diş için minimum 5600 tl yi gözünüzden çıkarmalısınız.

Full porselen diş kaplama fiyatları konusunda isim yapmış doktorlara danışılması durumunda arada uçurum gibi bazı fiyatlar görebilirsiniz. Bu gibi durumlar genelde isim yapmış doktorların başarılı operasyonlarından faydalanmaktadır. Elbette her koşulu göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here