Garantili İmplant Yaptırmak İster misiniz?

Cerrahi bir uygulama olan diş implant tedavisinin diğer her cerrahi operasyonda olduğu gibi riskleri vardır. Böylesi durumlarda, riskleri kapsayan bir garantiden söz etmektense, uygulama sonrası oluşabilecek, estetik ya da anomalilere bağlı sorunlar ile alakalı kliniklerin sundukları garantiler esastır. Bunun nedeni ise, cerrahi operasyona bağlı risk ve sorunlar ile doğrudan sorumluluğun size hizmeti veren kliniğin muhatap olmasıdır. Yani bu gibi sorunlarda garanti hakkınızdır.

Garantili İmplant Yapıyoruz

Garanti kapsamı size bir diş hekimliği tarafından ekstradan belirtiliyorsa, bu garantili implant adı altında, size uygulanacak protez dişlerin minimum kalım süresi, deformasyon türleri, olası çatlaklar, yapay dişin çıkması gibi durumları kapsamaktadır.

Garantili İmplant Yaptırmak
Garantili İmplant Yaptırmak

Diyelim ki implant uygulamasını gayri ihtiyari ilk karşınıza çıkan klinikten, piyasa fiyatları ile paralel ölçülerde temin ettiniz. Ancak uygulamanızda bir takım sorunlar oluştu. Çene kemiğinize implant vidası tam çakılmadı, bunun neticesinde de on yirmi yıl ağızda güven içinde kalabilen proteziniz ilk bir ay sonrasında sallantılar yaşadı ve neticesinde çıktı. İşte tam da böyle bir durumda, bu uygulama bir ay sağlıkla senin ağzının içerisinde kalmış diyen bir klinik size garanti sağlıyor diyemezsiniz. Ortalama bir yıl çıkmaya, sallanmaya karşı garanti verebilecek bir firma bu alanda garantili implant yapıyor diyebilirsiniz.

Çıkma gibi durumlar, doğrudan çene kemiği içerisine çakılan implant protezlerinde pek sık görülen sorunlar değildir. Çünkü en kötü uygulama bile güçlendirilmiş metal alaşımının çene kemiğinin belirli bir seviyesine kadar girinti yapması ile ihtiva edilmesinden ötürü, sallantılara maruz bırakılmaz. Böylesi durumlar, genelde yaşı ilerlemiş, kemikleri zayıflamış kişilerde ortaya çıkabilecek sorunlardır. Ancak bunları da gene ek köprüler ile halledebilirler.

Bazen de bu gibi durumlar ile protez ile vidanın tam bağlantı yapmaması, vida yuvasına yapay dişin tam olarak oturmaması gibi nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir. Her ne sebepten gelişirse gelişsin, belirli bir zaman dilimi içerisinde düşen bu tarz yapay dişler garanti kapsamında yeniden klinik tarafından yapılmalıdır. Size bu güvenceyi sağlamayan firmalardan tedavi hizmetinizi görmeyin.

Garantili implant diş denildiğinde akla öncelikli olarak renk sararması, protezin kırılması gibi sorunlar gelmektedir. Çünkü yukarıdaki kaymaya veya çıkmaya bağlı nedenler bu uygulamalarda pek sık görülmez. Genelde estetik görünüşe aykırı düşen sorunlar, garanti kapsamının muhatabıdır. Peki nedir bu sorunlar?

Protez kaplamanın normal beyazlık sıkalasının dışına çıkması, estetik olarak bozuk bir görüntüye sebebiyet verir. Normalden daha sarı ya da daha kara bir protez kaplama, bu kaplamayı yapan diş hekimliğince rengi açılıp, ideal beyazlığına kavuşturulmalıdır. Protez üzerinde olan görüntüye aykırı çıkıntı ve girinti gibi sorunlar, estetik açıdan oldukça kötü bir görüntüye sebebiyet verir. Bu da gene uygulamayı yapan diş hekimliği tarafından giderilmelidir. Diş hekimlikleriniz bu gibi doğabilecek sorunlarda size garanti vermelidir.

Kaymalar belirli ölçülerde olabilir ancak bu dar ölçülerde oluşan kaymalar bile zaman zaman kötü görüntüye sebebiyet verebilir. Özellikle, iki dişin arasına ihtiva edilen yapay dişler bu gibi sorunlara sebep olabilmektedir. Diğer dişlerin arasına sıkışan ve ısı değişimine bağlı olarak kısmı de olsa, genleşip, büzülen protezler, diğer dişlere basınç ya da çekme kuvveti uygulayabilir. Bu da, o bölgede yüzeysel bir şekil bozukluğuna ender de olsa sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlar da bazı diş hekimlikleri tarafından garanti kapsamına girmekte ve tedavi ile düzeltilmektedir.

Sarkmalar, yapısal olarak aşağıdaki dişler ya da protezler ile çakışıp ağzın tam kapanmamasına neden oluyorsa, bu ciddi bir çene problemi olup, bu da gene garanti kapsamına girmelidir. İmplant diş fiyatları ve ödeme seçenekleri için iletişime geçerseniz personelimiz size yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here