implant 2018 fiyatları artacak mı?

İmplant 2018 fiyatları; Bu uygulama diğer protez uygulamalarına göre biraz pahalı bir uygulamadır. İşlemin cerrahi bir operasyon olması ve uzman bir kişi tarafından yapılmasının zorunlu olması fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Operasyon oldukça steril ve temiz bir ortamda yapılmalıdır. Bu da tam teşekküllü bir poliklinik olması demektir.

Kullanılan malzeme fiyatı etkileyen bir başka faktördür. Yapay vida titanyumdan üretilmektedir ve bu ürün dışarıdan ihraç edilir. Bu nedenle fiyatı pahalıdır. Ağzınızdaki eksik diş sayısı ve çene kemiği yapınız fiyatı etkileyen bir başka faktördür. Piyasada bir implant diş fiyatı yapımı 1000 tlden başlamaktadır. Kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyat yükselişe geçebilir. İlk muayenede doktorunuz kullanacağı malzeme ve fiyat konusunda sizi bilgilendirecektir. Dövizin artışıyla birlikte implant fiyatları 2018 yılında artması muhtemeldir.

İmplant türleri Nelerdir

İmplant türleri;günümüzde en yaygın kullanılan implant çeşitleri arasında;

Tek diş yada  birden fazla diş eksikliğinde kullanılan  implantlar. Bunlar çene kemiği içine uygulanan implantlardır ve bunlara çene içi implantları denir.

 • Vida implant
 • Silindirik  implant
 • Blade  implant

Kemik ilişkisine göre olan implantlar

 • Endodontik implant
 • İntramukozal implant
 • Transmandibular implant
 • Subperiostal implant
 • Endoosseos implant

Kemik üzerinden ölçü alınarak yapılan implantlardır. Bu implant türünde çiğneme kuvvetini kemiğin tammamına yayar. Hastanın tüm diş eksiğinde protezi ağızda tutmak için yapılır.

 • Çevresel
 • Unilateral
 • Tripodal

implantlar çene dokusu ile olan ilişkilerine, proteze verdiği desteğe göre  ve kullanılan materyale göre sınıflandırılmıştır. Her gün yenilenen teknoloji ile yeni implant  türleri  ortaya çıkmaktadır.

İmplant uygulama Nasıl Yapılır

İmplant uygulama; Son dönem protez uygulamaları içinde en rağbet gören protez uygulamasıdır. Fiyat olarak pahalı olmasına rağmen ağızda ömürlük dişlere sahip olunacağının bilinmesi  implant diş yaptıranların sayısını arttırıyor. Piyasada 100’ü aşkın implantla uğraşan firma mevcuttur. En çok rağbeti Avrupa menşeli firmalar görmektedir.

İmplant  bir cerrahi operasyondur ve oldukça profesyonel  kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Steril bir ortamda ve lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda titanyumdan yapılan yapay vida çene kemiğine yerleştirilir.  Yapay vidanın çene kemiği ile kaynaşması için bir ile üç ay  gibi bir süre beklenir. Bu süre sonunda yapay vidaya protez takılır. Eğer ağız içi temizliğine dikkat edersek uzun yıllar yapılan implantı kullanabiliriz.

İmplant yaptıranlar 2017; implant yaptıranlardan Yorumlar

42 yaşındaki hasta yapım sürecinde anestezi etkisinde olduğu için pek bir şey anlamadığını söylüyor. Anestezinin etkisi geçtikten sonra  diş çekiminde yaşadığı acıya benzeyen bir acı yaşamış. Hemen doktorun verdiği ağrı kesiciyi kullanmış ve iyi gelmiş.

İmplant yaptıranlar 2017; implant yaptıranlardan Yorumlar
İmplant yaptıranlar 2017; implant yaptıranlardan Yorumlar

İmplantın yapıldığı yerde şişlik oluşmuş bunu da doktorun önerisi ile yanağına koyduğu buz torbası ile geçirmiş. Buz torbasını yanağına bir iki dakika tutup çekmiş ve  sekiz, on dakika bekletip tekrar koymuş. İmplant yaptırmadan önce sigarayı bıraktığını ve  yapıldıktan sonra içmediğiniz söylüyor. Simdi yapılan protezi ağzında çok rahat kullandığını ve uygulamadan çok memnun olduğunu belirtiyor. İmplantı yaptırmadan önce tedirginlikler yaşadığını ama bunların boş olduğunu da söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here