İmplant Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

İmplant diş de uygulaması yaptırmak kadar, yapılan implant diş bakımı ve temizliği de o kadar önemli ve hassastır. Çünkü implant dişlerinizin ömrü, göstereceği performans ve sağlık durumu, yapacağınız temizlik ve bakıma bağlıdır. Eğer implant dişlerinizi uzun yıllar sorunsuzca ve rahat bir şekilde kullanmak istiyorsanız temizlik ve bakım işlemlerini kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

implant diş bakımı
implant diş bakımı

implant diş bakımı neden önemlidir?

İmplant diş uygulamalarında yapılması gereken implant diş bakımı ve temizliğin çok önemli olmasının en önemli sebebi de; çene kemiğine yerleştirilen implantın, doğal madde olmaması nedeni ile bazen istenmeyen komplikasyonlara sebep olma ihtimalinin bulunmasıdır. Çünkü zamanında ve düzenli olarak yapılmayan bakımlar neticesinde, ağız içinde mukoza nedir da iltihaplanma gibi bazı sağlık sorunları meydana gelebilir. Bu sorunlar orijinal ana dişlerde, diş çürüklerine neden olurken, implant dişlerde ise daha farklı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

implant diş bakımı nasıl yapılır?

Aslında implant diş bakımı ile orijinal ana dişlerin bakımına arasında çok da büyük bir fark yoktur. Normal olarak günlük dişlerinizi fırçalama alışkanlığınıza göre sabah akşam veya her yemek sonrası dişlerinizi fırçalamanız, implant dişlerinizin yapısına uygun diş fırçası seçmeniz çok önemlidir. Başka önemli bir konu ise implant dişlerinizin kontrolünü ve durum tespiti için rutin olarak diş hekiminize kontrole gitmenizdir. Bu sayede, implant diş bakımınızı yapmış, ayrıca dişlerinizde olumsuz bir gelişme var mı? yok mu? öğrenmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here