İmplant Diş Fiyatı 2015 – 2016

İmplant dişler, uygulanmaya başlandığı ilk günlerden bu yana kat ettiği mesafe ile devamlı olarak yenilendi ve gelişti. Bu gelişmelerin tam tersi bir şekilde implant diş fiyatları da ilk üretilmeye ve kullanılmaya başlandığı günlere nazaran çok daha uygun fiyatlara ulaşılabilir oldu.

İmplant Diş Fiyatı 2015

İnsanların implant dişlere olan ilgisi, implant dişlerin avantajlarını keşfettikçe daha da artmakta ve her geçen gün insanlar daha çok implant diş uygulaması yaptırmaktadırlar. İnsanların implant dişlere olan ilgisinin en önemli nedeni, ana dişe yakın bir kalite sağlamlıkta olması, uygulanmasının normal protezlere göre zor ama sürekli olması, çenede sabit olduğu için çiğneme fonksiyonlarını tam ve doğru olarak yerine getirebilmesi olarak gösterebiliriz.

İmplant Diş Fiyatı 2015 - 2016
İmplant Diş Fiyatı 2015 – 2016

İmplant dişlerin bu kadar yaygın ve tercih edilen bir sağlık protezi olması, estetik kaygılar nedeni ile implant dişlere sahip olabilmek için sürekli olarak çaba göstermeleri, implant dişlerin gelişmesine da çok büyük katkılar sağlamıştır. Çok sık ve sürekli olarak uygulanması sebebiyle üreticiler de devamlı olarak yenilikler peşinde koyarak implant diş fiyatlarını daha da aşağıya çekebilmenin ve daha fazla insana ulaşabilmenin çabası içinde olmaktadırlar.

Fakat her ne kadar da üreticiler implant diş fiyatlarını aşağılara çekmeye çalışsalar da fiyatlar halen birçok kişinin ulaşabileceği fiyatların üzerinde seyretmektedir. Bunun birçok sebebi vardır. Kasıca bu sebepleri saymak gerekirse;

İmplant Diş Fiyatı 2015- 2016 Etkileyen Faktörler

• Diş kliniğinde kullanılan teknik alet ve cihazların maliyeti.
• İmplant uygulamalarında kullanılan sarf malzemeleri fiyatları.
• Diş kliniğinin bulunduğu şehir ve semt.
• İmplant diş uygulaması için yapılan çalışmalar esnasında, dişlerle ilgili yapılan diğer işlemler.

Tabi bu etkenler genel olarak yazılan konulardır. Bunun haricinde ortaya çıkabilecek ekstra işlemler ve kullanılan malzemeler de implant diş fiyatlarını etkiler.

Ayrıca şunu da kesinlikle belirtmek gerekir ki, sizin uygun fiyatlı diye gittiğiniz diş kliniğinde diş implant’ı yaptırmak isterken mevcut dişleriniz de hasar görebilir. Bu nedenle implant yaptırırken en ucuzu olsun diye bir çaba içerisine girmek yerine, işinin ehli, implant diş konusunda gerçekten tecrübeli bir diş hekimi ile çalışmak, yaptıracağınız implantların çok daha kaliteli, düzgün ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

21 YORUMLAR

  1. selam… benim üst cenemde ana disim kalmadi 6 implant ve köprü yaparak disler takilacak benim hesabim 12 dis yani 6 implant istüne 12dis bana güzel bir fiyat yaparmisiniz ve beb Yurt disindan gelecegim kac gun icinde yapilir yani ne Kadar surer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here