implant diş fiyatı ne kadar

Bütün herkes sağlıklı ve güzel görünümlü dişlere sahip olmak ister. Fakat bu her zaman mümkün olamamaktadır. Bazen doğuştan gelen çarpık dişler, bazen de sonradan çürüyen dişler nedeni ile birçoğumuz estetik kaygılar güderiz. Fakat gelişen teknoloji ve buna paralel olarak gelişen diş hekimliği, her gün farklı bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Bu yeniliklerden en önemlisi ise implant dişlerdir. İmplant dişler, şu anda orijinal ana dişlere en yakın ve en sağlam protez dişlerdir.

implant diş fiyatı konusunda çok farklı söylemler olsa da, fiyatları etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin bir kısmı implant dişlerle ilgili, bir kısmı da maliyete dolaylı olarak etki eden faktörlerdir.

İmplant Diş Fiyatı
İmplant Diş Fiyatı

implant diş fiyatını etkileyen faktörler;

İmplant dişin üretildiği metal olan titanyum doğada çok az bulunan, değerli bir metaldir. Oldukça sert ve işlemesi oldukça zor olan bu metal nedeni ile implant diş fiyatı oldukça yüksek seyretmektedir.  Tek diş 1000 tl den başlamaktadır. Fiyatı etkileyen diğer bir faktör ise implant diş uygulaması sırasında kullanılan cerrahi malzemeler ve sarf malzemeleridir. Bu harcama kalemi maliyete doğrudan etki etmektedir. implant diş fiyatını etkileyen diğer bir kalem ise diş kliniğinin idari harcamaları, yani elektrik, su temizlik, vergi, çalışan giderleri ve kira gibi idari maksatlı harcamalardır. Bu harcamalar da fiyatlara etki eden faktörlerdir.

 

implant diş fiyatına etki eden başka bir faktör de bizzat implant diş uygulamasını yapacak olan diş hekiminin kendisidir. Diş hekiminin tecrübeli, tanınmış ve implant uygulamaları konusunda haklı bir ünü varsa fiyat da artış göstermektedir. Ve son olarak da fiyatlara etki eden faktör, diş kliniğinin bulunduğu şehir ve semttir. Örnek vermek gerekirse İstanbul’ un bir ilçesindeki implant diş fiyatı ile diğer ilçesinde aynı implant dişin fiyatı birbirini tutmaz. Bu harcama gideri de fiyatları etkileyen başka bir faktördür

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here