implant diş ne kadar – Güncel Fiyatlar

İmplant dişler, teknoloji ile birlikte gelişmelere paralel olarak büyümekte ve gelişmektedir. Aynı zamanda, estetik kaygılarla diş yaptırmak isteyenlerin de en büyük kurtarıcısı olan implant dişlerin en büyük handikabı fiyatıdır.

implant diş ne kadar
implant diş ne kadar

İmplant dişlerin üretildiği metal olan titanyum doğada olukça az bulunan ve değerli bir metaldir. Aynı zamanda insan sağlığına zararsız olan bu metal, oldukça serttir ve işlenmesi oldukça zor bir yapıya sahiptir. Titanyumun zor bulunan bir metal olması, aynı zamanda oldukça sert, işlenmesinin de zor ve hassas bir denge gerektirmesi nedeni ile implant diş fiyatları hala birçok orta gelirli ulaşmakta zorlanacağı yükseklikte bir fiyata sahiptir. Tabi implant dişin ne kadar olacağına da, sadece titanyum metalinin fiyatı belirleyici bir rol oynamaz. Ama unutmamak gerekir ki yine de en büyük fiyat girdisi metalin ta kendisidir.

2015 implant diş ne kadar

Ayrıca implant dişlerin fiyatları Türkiye Tabip Odalarınca belirlenen rayiç bedelin altına düşemez. Bu nedenle implant diş fiyatları Türkiye’nin hemen her yerinde farklılık gösterebilir.. Bunun en önemli sebebi, diş kliniğinin açıldığı şehir ve semt, implant diş yapımında kullanılan cerrahi müdahale alet ve cihazlarının fiyatları, kira, verginin de fiyata etki etmesidir. 2015 yılında en uygun fiyat ise 1000 tl den bulabilirsiniz. Bu rakamlar tek diş için 3 bin tl ye kadar çıkabilmektedir.

Tabi implant diş fiyatını etkileyen yine de bir sürü etken ve faktör vardır. İmplant diş ne kadar sorusuna verilecek net bir cevap yoktur aslında. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi implant dişin fiyatına etki eden unsurlar da göz önüne alındığında “implant diş ne kadar” sorusunun cevabı verilmiş olacaktır.

4 YORUMLAR

  1. Ve Butun Masrafi Ne Kadar En kisa zamanda Gorusmek dilegimle Saygilar Ve sevgiler En kisa Zamanda Yapmak Istememin En Buyuk Arzusu ise Biri Kemik Asanmamasinin Nedeni Ikinci si ise. Selamlar hocam 2015 yili implant fiyatlari 2016 yilinda da gecerli olacak mi fiyatlarda birden cok implant yapilirsa indirim soz konusu mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here