İmplant Diş Yaptıran Türk Ünlüler

İmplant yaptıran Türk ünlüleri merak ediyorsunuz değil mi? Ağızdaki diş eksiklikleri bizim başımıza geldiği gibi ünlülerin de başına gelmektedir. Ağızdaki boşluk sorunlarını implant tedavisi ile gideren ünlüler arasında kimler yok ki. Sahne ve podyum dünyasından bir çok ünlüyü sayabiliriz.

Bu Türk Ünlüler İmplant Yaptırdı

Televizyonların renkli ismi, kadın kuşaklarının aranılan sanatçısı Seda sayan ekranlarda rahatça gülümsüyor yaptırdığı dişlerle. Podyum dünyasından Aysun Kayacı ve Çağla Şikel‘de  implant yaptıran ünlülerimiz arasında. Yeni dişleri ile güzelliklerine güzellik katmışlar ve ağız dolusu gülebiliyorlar. Ünlü isimler arasında pop star Tarkanı’da saymak lazım. Geçen yıl dünya evine giren 44 yaşındaki ünlü sanatçı en çok gülüşü ile genç kızların kalbini çalıyor öyle değil mi? Diş sorunları ünlü ünsüz dinlemiyor.

İmplant Diş Yaptıran Türk Ünlüler
İmplant Diş Yaptıran Türk Ünlüler

Diş İmplantı Yaptırmak

İmplant diş yaptırmak; Protez uygulamaları içinde en doğal protez uygulamasıdır. Titanyumdan yapılan yapay vidaların çene kemiğine yerleştirilmesi işlemine implant denir. Neden implant yaptırayım sorusunu sorabilirsiniz. Öncelikle yapıldıktan sonra temizliğine dikkat edilirse ömürlük dişlere sahip olacağınız için implant yaptırabilirsiniz. Doğal dişlere yakın protez uygulamasıdır.

Diş doktorunuz dişinizi kaybetmemek için her yöntemi deneyecektir. Çünkü hiçbir protez doğal dişleriniz kadar sağlıklı olmayacaktır. Her yöntem denendiği halde artık başka çare kalmadı ise diş çekimine gidilebilir. Diş çekimi yapıldığı gün hiç beklenmeden implant tedavisi artık uygulanabiliyor. Bu nedenle implant yapımını tercih edebilirsiniz. Fiyat olarak pahalı bir uygulamadır. Ama yapılan dişlerinizin doğal dişlere yakın dişler olması ve iyi bir bakımla ağzınızda ömürlük taşıyacağınızı bilmek bir avantajdır.

İmplant diş Zorlukları Nelerdir

İmplant zorlukları şöyledir; implantın yapım aşamasında lokal anestezi etkisinde olduğunuz için hiçbir şey hissetmezsiniz. Ağrı, acı , sızı gibi şikayetler yaşanmaz. İmplant zorlukları derken operasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler sayılabilir. Unutulmamalıdır ki yapılan operasyon cerrahi bir operasyondur ve oldukça temiz ve hijyen şartlar da çalışılmalıdır.

Ameliyat sonrası da ağız içi bakımı ve temizliği çok önemlidir. Bunun yanında sigara bağımlılığınız varsa bunla baş etmeniz gerekecektir. Sigara iyileşme süresini geciktireceğinden ve bir çok soruna yol açacağından ötürü ameliyattan 15 gün önce terk edilmeli ve operasyon sonrasında da içilmemelidir. Özellikle ilk hafta. Eğer sigara kullanıyorsanız bu size bir zorluk yaşatabilir. Onun haricinde sorun yaşamazsınız, normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Tek Diş İmplant Fiyatı 2017

İmplant tek diş fiyatı; Teknolojinin ilerlemesi ile bir çok implant seçeneği hastalara sunulmaktadır. Doğal dişe yakın dişlere sahip olmayı sağlayan bu uygulaman  bir tek fiyatı diğer protezlere göre daha pahalı olması hastayı düşündürmektedir. Fiyatı pahalı yapan en büyük faktör ise yapay vidada kullanılan titanyum madenidir. Dışarıdan ithal gelen bu malzeme dolara endekslidir.

Dolardaki artış direk implant diş fiyatlarına da yansımaktadır. Piyasada sabit bir ücretten söz etmek imkansız olsa da ortalama bir implant diş fiyatı 2017 yılında 1000 tl den başlamakta ve 3000 tl ye kadar çıkmaktadır. Fiyatı bir miktar aşağı çekmek için kalitesiz malzeme kullanan merkezler olabilir.  Bu merkezlerden kaçınmak gerekir kalitesiz malzeme kullanımı sağlık sorunlarına yol açabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here