İmplant dişler doğal bir görünüm sağlar mı?

İmplant tedavisi görmek isteyen kişilerin elbette akıllarında birçok soru vardır ancak en çok merak edilen soru ise “İmplant dişler doğal bir görünüm sağlar mı?” olacaktır. İmplant dişlerin doğal görünüm sağlaması birçok etkene bağlıdır.

Diş implantı tedavisi günümüzün en çok tercih edilen ağız diş uygulamalarından bir tanesidir. Diş implantları sayesinde kişiler eksik ya da görevini göremeyen dişler için çözüm sahibi olmaktadır. İmplantlar yapay diş kökü adı verilen, titanyumdan oluşan vida ile çene kemiğine yerleştirilen dişlerdir. İmplant dişler her ne kadar yapay olsa da gerçek dişlerin görevini görmekte ve kişilere rahat bir kullanım sağlamaktadır.

İmplant dişler doğal bir görünüm sağlar mı
İmplant dişler doğal bir görünüm sağlar mı

Öncelikle diş implant tedavisini gerçekleştiren diş hekiminin işini iyi yapması çok önemlidir. Bu konuda tecrübeli olan diş hekimlerinin tercih edilmesi her zaman büyük avantaj sağlayacaktır. Tedavi sürecinin doğru bir şekilde ilerlemesi ve diş hekiminin doğru adımlar atması kişiler için kusursuz bir sonuç doğuracaktır.

İmplant dişlerin doğal görünmesini sağlayacak olan bir diğer etken ise düzenli ağız bakımıdır. Kişiler implant tedavisi ardından sahip oldukları dişlere kendi dişlerinden çok daha iyi bakmalıdır. Günlük ağız bakımının eksiksiz bir şekilde yapılması implant dişlerin de uzun süre dayanıklı kalmasını sağlayacaktır. Ancak ağız bakımları ertelenir ve doğru bir şekilde yapılmazsa kişiler implant dişleri ile ilgili birçok sorun ile karşılaşacak ve hatta tedavi başarısız bile sonuçlanabilecektir.

İmplant Tedavi sürecinde yapılması gerekenler

Diş implantı tedavi süreci birkaç ay sürmektedir ancak bu kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu süreçte yapılan kontroller ve kullanılan ilaçlar asla aksatılmamalıdır. Tedavi sürecinde çekilen röntgenler de tedavinin gidişatını belirleyen unsurlar arasında yer alacaktır. Tüm bu etkenlere göre tedavinin ne zaman biteceği anlaşılacaktır. Bu süreç içerisinde geçici ya da kalıcı diş implantları hususunda ciddi anlamda dikkatli davranılmalıdır.

Hem doğal bir görünüm için hem de tedavinin kısa sürede sona ermesi için kişilerin yeni dişlerine özenle bakması ve onları kesinlikle ihmal etmemesi oldukça önemlidir. Bu süreçte kişiler yeyip içtiklerine de dikkat etmeli ve yeni dişlerine zarar verebilecek şeylerden kaçınmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here