İmplant ile ilgili Şikayetler, iyi midir ve Yorumlar Nelerdir?

İmplant ile ilgili şikayetler var mı?

İmplant ile ilgili şikayetler;  Unutulmaması gereken konu hiçbir diş , doğal dişlerimiz kadar sağlıklı olamaz bu nedenle dişlerimizi kaybetmemeye çalışmalıyız. Düzenli kontrolleri yaptırarak  dişteki sorunlar giderilmeli çürük tedavileri yapılmalıdır. Dişi çektirmek zorunda kaldıysak eğer uygulanacak en iyi yöntem implant uygulamasıdır. Çekilen dişin yerindeki kemik biz istemezsek te zamanla  erime gösterecektir.

İmplantın yapımı ile bu erime duracaktır. İmplantla ilgili şikayetler genellikle doktor ya da kullanıcı hatası sonrası yaşanmaktadır. Doktor seçimi çok önemlidir. Bu işte uzmanlaşmış doktorların kaliteli malzeme kullanarak bu tedaviyi yapması şarttır. Maliyeti düşürmek amacı ile ucuz malzeme kullanımı bir çok sağlık sorununa neden olacaktır. Uygulamayı yaptırdıktan sonra doktorunuzun uyarı ve dikkate almalı ve uymalısınız.

İmplant ile ilgili şikayetler var mı
İmplant ile ilgili şikayetler var mı

Diş implant iyi midir

İmplant iyi midir ?  son dönem yapılan protezler içinde en sağlıklı ve en kullanışlı olanı implant diş protezidir. Doğal dişe en yakın protez olması nedeni ile konuşmada ve kelimeleri telaffuz etmenizde size sorun yaşatmaz. Çiğneme olayında da dayanaklılığı sayesinde çok rahat çiğneme yapabilirsiniz.

Elementin aşınmaya karşı dayanıklı olması da büyük bir avantajdır. Aşınmaya karşı dayanıklı olması ve kırılmaya karşı direncinin yüksek olması yapılan dişin ağzınızda uzun yıllar kalacağının bir göstergesidir. Diğer protezler zamanla gevşeme ve aşınma yapmaktadır. Bir süre sonra yeniden protez yapılması ihtiyacı doğmaktadır. Bu nedenle biraz pahalı olmasına rağmen son dönemde en iyi protez uygulaması olarak diş implant gösterilmektedir. Tabi ki uzman hekim elinden yapılırsa.

İmplant diş yorum

İmplant yorum; İmplant yaptıran hastaların ortak yorumları iyi bir hekimle çalışılması ve kaliteli malzeme kullanımından emin olunması. Çünkü implant bir cerrahi operasyondur ve yaptırdığınız ortam bir ameliyat ortamı gibi temiz ve hijyen olmalıdır. yapan hekim bu konuda uzmanlaşmış, işinin ehli olmalıdır. Kullanılan malzeme de kaliteli olmalıdır. Bu uygulamayı yaptıran hastalar implant dişleri ana dişleri kadar rahat kullandığını belirtiyor.

Konuşmada ve harfleri telaffuzda sorun yaşamadıklarını, rahatlıkla çiğneme yapabildiklerini söylüyorlar. İmplant yaptırdıktan sonra ağız içi hijyene çok dikkat ettiklerini günlük dişlerini fırçaladıklarını  belirtiyorlar. Diş aralarını diş ipi ile temizleyip, ağız yıkama suyu ile ağızlarını çalkaladıklarını söylüyorlar. Doğal dişleri kadar bu protezi rahat kullanabiliyorlar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here