implant takıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler

İmplant takıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir; Operasyon sonrası 2 saat hiç bir şey yemeyiniz. İlk 24 saat çok sıcak ve çok soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. İlk 24 saat tükürükte kan görülmesi normaldir, hatta sabah kalktığınızda yastığınızda da kan görebilirsiniz. Yara bölgesinin iyileşmesi için tükürmeyin ve ağzınızı çalkalamayın. En az bir iki gün sigara ve alkolden uzak durun. Yaranın iyileşmesine kadar sigara içilmemesi önerilir.

Doktorunuzun verdiği ağrı kesici yada antibiyotik aksatılmadan içilmelidir. Bir kaç gün beslenme sıvı gıdalarla yapılmalıdır. İlk 24 saat dişlerinizi fırçalamayın, süre dolduktan sonra fırçalama yapabilirsiniz. Beklenmeyen bir aksilik olduğunda hekiminize başvurun. Dikişler operasyondan bir hafta sonra ağızdan alınacaktır. Hijyene dikkat edilmelidir.

implant takıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler
implant takıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler

implant operasyonu sonrası

İmplant operasyonu sonrası; Operasyon sonrası cerrahi işlem yapılan bölgede bir şişlik oluşabilir. Bunu önlemek için yanağınıza buz koymalısınız. 3-5  dakika buzu dışarıdan yanağınıza tutun, 8-10 dakika  kadar buzu çekin ve dinlendirin. İmplantın iyileşme sürecinde üstüne besin gelmemesine dikkat edilmeli çiğneme olayı yapılmamalıdır. Sıcak ve çok soğuk besinler tüketilmemeli ılık olarak yenmelidir.

İyileşme sürecinde sıvı gıdalar alınmalıdır. Taneli olmayan çorbalar, süt muhallebi vs.. Sert besinler yenmemeli ve ağız hijyenine dikkat edilmelidir. Dişler günlük fırçalanmalı, diş araları diş ipiyle temizlenmelidir. Sigara ve alkol kullanılmamalıdır. Sigara iyileşmeyi geciktirecektir. Sigara kullanımı implant yaptırılmadan  15 gün önce bırakılmalıdır ve yapıldıktan sonrada bir ay süre ile içilmemesi tavsiye edilir.

implant neden düşer

İmplant neden düşer;  Tüm tıbbi işlemlerde olduğu gibi implant tedavisinde % 100 başarı oranı yoktur. Hekim yada kullanıcı hataları sonucu implant düşebilir. Hekimin bu konuda yeteri tecrübeye sahip olmaması, özensiz çalışması ve hijyen kurallarına sadık kalmaması sonucu implant düşmesi problemini yaşayabilirsiniz. Kullanıcı hataları ise doktorun verdiği tavsiyelere uymamakla ortaya çıkar, bunların başında da alkol ve sigara kullanımı gelmektedir. Bu uygulama yapıldıktan sonra en azından 2-3 gün bu kötü alışkanlıklara ara vermek gerekmektedir.

Ağız içi hijyene dikkat edilmeli ve temiz tutulmalıdır. Düzenli kontrollere gidilerek doktorun talimatları dinlenmelidir. Fiyatı aşağı çekmek amacı ile ucuz ve kaliteli malzeme kullanımından kaçınılmalı ve işinde uzmanlaşmış, bu konuda ün yapmış bir doktor seçilmelidir.

implant ücretleri 2017

implant ücretleri; İmplant uygulamasında sabit bir ücret vermek imkansızdır. Ortalama bir fiyat verecek olursak
Supperiostal İmplant (İmplant Ücreti Hariç) 876,00
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 583,00
Kemik İçi İmplant (Blade Tek İmplant Ücreti Hariç) 606,00
Tek Köklü Dişte Reimplantasyon 384,00
Çok köklü dişte reimplantasyon 400,00
İmplant Destekli Hareketli Protezler 1.319,00

İmplant fiyatları, kullanılan malzeme kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Piyasada 100 ‘ü aşkın çeşit implant markası vardır ama en çok Amerikan ve Avrupa malı implantlar tercih edilmektedir. İmplantı yaptıracağınız hekimde fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Bu konuda deneyim sahibi olmuş belirli bir isim yapmış hekimlerle çalışılması gerekmektedir. Yaptırdığınız il ve semte göre bile bedelde değişiklikler yaşanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here