İstanbul Nöbetçi Dişçi

İnsan vücudunda ağrısı en çok rahatsız eden sağlık problemi diş ağrısıdır. Çünkü beyne çok yakın olduğu için acısı çok daha fazla rahatsız eder. Ve diş ağrısının geçmesi için çok da fazla alternatif yoktur. Başınız ağrısa bir ağrı kesici alırsınız geçer veya başka bir rahatsızlığınız varsa, bu rahatsızlığınızla ilgili ilaçları alırsınız ve tedavi olursunuz. Fakat diş ağrısında ağrı kesici çoğu zaman fayda etmez veya çok kısa sürelerle ağrınızı dindirir ve ağrı kesicinin etkisi geçmeye başlaması ile diş ağrınız yeniden başlar.

Nöbetçi dişçi adresi

Özellikle resmi mesai saatleri dışında meydana gelen diş ağrıları ve diş hastalıklarının tedavisi için mutlaka dişçiye gitmek gerekir. Fakat nöbetçi dişçi bulmak da sıkıntı olmaktadır. Ama artık bu sıkıntılar sona erdi. Çünkü özellikle Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu, Fatih, Eyüp, Kağıthane, Sarıyer, Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Ataşehir ilçelerinden birisinde ikamet ediyorsanız nöbetçi dişçi bulmanız oldukça kolaydır. Nöbetçi dişçi uygulaması ile gerek mesai saatleri dahilinde, gerekse mesai saatleri haricinde sizlere hizmete vermeye devam etmektedir.

İstanbul Nöbetçi Dişçi
İstanbul Nöbetçi Dişçi

Nöbetçi dişçiler

Nöbetçi dişçinin öncelikli görevi dişi ile ilgili problem yaşayan hastaların ağrılarını dindirmek ve ilk etapta diş ile ilgili rahatsızlıkların kısa vadeli olarak çözülmesini sağlamak ve daha sonra ki tedavi aşamaları için ön hazırlık yapmaktır. Nöbetçi dişçi tarafından yapılacak işlemlerde örneğin dişi şişmiş ve apse yapmış, çürüğün altında iltihaplanma oluşmuş bir dişi çekmek yerine öncelikle dişte çürükten dolayı meydana gelen ağrıyı dindirmek ve sonraki tedavi için ön hazırlık yapmak ve hastayı konu ile ilgili olarak bilgilendirerek gerekiyorsa ilaç tedavisi ile dişteki iltihabın kurutulmasını sağlamaktır.

Nöbetçi dişçi meydana gelen diş problemlerinde yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncelikle hastanın ağrısın dindirmek için tedavi yapar. Tabi bu tedavi yine kapsamlı bir muayene ve tedaviyi içerir. Çünkü diş tedavilerinde pansuman tedavi diye bir şey yoktur. Eğer diş tedavi edilemeyecek kadar çürükse ve yani dolgu vb. tedaviyi kabul edebilecek kadar sağlam değilse çekilir, eğer tedaviyi kabul edebilecek kadar sağlamsa, dolgu veya kaplama gibi işlemler ile kurtarılabilecek durumdaysa da dişlerin ağrısı dindirilir ve yapılacak olan tedaviler için hastaya randevu verilerek taburcu edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here