Kanal Tedavi Ücreti 2018

Diş sağlığı kontrol altında tutulması gereken bir durum olarak, düzenli takip ister. Bu takipleri altı ayda bir, deneyimlerinden ve çalışmalarından emin olduğunuz bir dişçiye yaptırmazsanız kayıplar yaşayabilirsiniz. Bahsedilen kayıplar, diş kaybıdır. Dişinizi kaybetmeniz, korkulacak bir durumdur. Çünkü kullanılacak hangi yöntem ile kayıp dişinizin yerine bir başka diş getirilse, kendi dişinizin yerini tutması imkansızdır. Yaşayacağınız sorunlar diş sağlığınızla sınırlı kalmaz.

Diş ağrıları ve iltihapları vücudun geneline yayılabilen hastalıklardır. Baş ağrısı, mide ağrısı ve kulak ağrısı gibi çeşitli alanlara da sıçrayabilir. Özellikle de ağrılı diş çürümelerinde geciktirmeden dişçiye gitmeniz gerekir. Dişçiniz mesleğinde iyi bir doktorsa, öncelikle dişinizi kurtarmayı denemelidir. Bu kurtarma yöntemlerinden biri de kanal tedavisidir.

2018 de Kanal Tedavi Ücreti Ne Kadar

Kanal tedavisi, dişin içindeki kanalların iltihaplanması nedeniyle çürüme yapan dişlere uygulanır. Amaç çürükleri temizleyerek dişin çekilmeye gidecek kadar zarar görmesini engellemektir. Doktorunuz deneyimli ve işinde uzman biriyse, kanal tedavisi en doğru şekilde uygulanır ve sorun ortadan kalkar. Kanal tedavi ücreti de uygulanan işlemlerin farklılığına, getirilerine ve kullanılan maddelerin çeşitlerine göre değişebilir.

Kanal tedavi yapılmadan önceki ilk şart, hastanın acı hissetmemesi için dişin çevresine anestezi uygulamaktır. Bu sayede, dişi temizleme işlemleri boyunca acı yaşanmaz.

Kanal tedavisi süreci, kanalın içindeki iltihap, çürük ve sinirleri temizleme işlemiyle devam eder. Bu temizleme işlemi doğru yapılmadığı zaman, sorunlar tekrarlar ve bu sefer dişinizin kurtarılması imkansız hale gelir. Dişçi seçimleriniz bu anlamda oldukça önem taşır.

Temizleme işlemi bittikten sonra dişteki iltihap durumuna bakılarak tedavi devam ettirilir. Geçici dolgu ya da dişi özel maddeler ile doldurma olarak devam ettirilir. Doktorunuzun bilgi sahibi olması çok önemlidir.

Kanal tedavi ücreti, seçtiğiniz doktorun belirlediği kadardır. Bu ücretlendirmeyi etkileyen durumlar vardır. Örneğin, kullanılan aletlerin kalitesi, dişçinizin uyguladığı özel maddenin farklılıkları, size verilen hizmet, dişinizin tedavi için neler gerektirdiği gibi.

Kanal tedavisi uygulanacak iki farklı dişinizin bile ihtiyaç duyduğu hizmet birbirinden farklı olabilir. Kanal tedavi ücreti konusunda araştırma yapmak için, farklı dişlerle konuşmaktan çekinmemeniz gerekir. Kanal tedavisi ücreti hakkında bilgi almak için yorum alanından yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağız. 2018 için 300 tl den başlayan ücretler alınmaktadır. Onaylatmak için diş hekiminize sorunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here