Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır: Günümüzde insanlar dış görünüşlerine daha fazla önem vermeye başladılar. Dış görünüşümüz de en önemli ve ilk aklımıza gelen gülüşümüzdür. Gülerken en çok dikkat edilen ağız sağlığı ve dişler gelir. Yüzümüzün acı bir ifadeyle gülmesi karşımızdakine bir sorun olduğunu bile teşkil eder.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?
Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sağlığımız açısından da diş hastalıklarının başka hastalıklar çıkarttığı tıp dünyası tarafından onaylanmıştır. Diş sağlığında en büyük problemlerden bir tanesi çürük diştir. Çürük diş zamanla iltihaplanmaya başlar. Hasta diş ağrısının geçtiğini zannedilir. Ama diş içten içe kendini bitirmeye daha büyük felaketlere sürüklenmeye başlamıştır. Daha büyük ağrılarla diş doktoruna vardığımızdaysa dişimizin apse yaptığını öğreniriz. Antibiyotik tedavileriyle apse kurutulmaya müdahale için hazırlanılmaya başlanır.

Antibiyotik tedavisi sonucunda kuruyan apseli, çürük dişe kanal tedavisi yapılır. Kanal tedavisi nasıl yapılır? Kanal tedavisi dişin iç kısma geri dönülmez bir biçimde iltihapla kaplanmış kısmına en başından ve en sonundan diş içerindeki kanala ulaşmak için ufak delikler açılır. Bu deliklerden içeriye fizyolojik sıvılar enjekte edilir.

Oradaki sinirler alınır. Bu sinirlerin alınmasından sonraki işlemse uçları açılan kesimlerden kanallara ulaşıldığı yerleri dolgu malzemesiyle kapatmaktır. Kapatmadan önce içeriye bırakılan serum fizyolojik sıvı diş içeresindeki kanalların mikrop kapmasını engeller. Zamanla o kanalları temizler.

Diş dolgu malzemesiyle kapatıldıktan sonra bakımlarının iyi yapılması gerekmektedir. Yapılmazsa canlılığını yitiren diş çürüme bile yapabilir. Bakımları yapılan diş ise senelerce ağızda sağlıklı bir şekilde görevini yerine getirebilmektedir.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır Video

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here