Köpek Balığı Diş Dolgusu

Köpek Balığı dişi dişlerizin kendilerini yenilemesini sağlar

Köpek Balığı Diş Dolgusu Nedir? Genel check-up’lar da veya diş ağrınız olduğunda diş hekiminiz sizin bir diş çürüğünüz olduğunu tespit eder. Diş hekiminiz tespit ettiği çürüğü dikkatlice oyarak yok eder. Hekiminiz çürükten temizlenen kaviteyi dolduracaktır. Peki, tam olarak ne ile ?

Hemen hemen tüm molarlar günümüzde kompozit denen dolgu malzemesi ile doldurulur. Bu bir çeşit plastiktir. İnsan sağlığını tehdit eden bu konuyu araştıran bilim adamlarının sayısı günden güne artmaktadır.Bunlar çoğunlukla kompozit malzemesinin de içinde bulunan tehlikeli maddeler olan (Bisfenol-A ve çeşitleri dahil) monomerler.polymeıier ve yumuşatıcılarından bahsederler. özellikle Bisfenol-A ve çeşitleri bebek biberonların da, diş halkalarında,çocuk tabak,kaşık ve oyuncaklarından uzaklaştırmakta ve hatta yasaklanmaktadır. Bu tip dolgular etraflıca düşünmek için bir sebep daha…

Köpek Balığı Diş Dolgusu
Köpek Balığı Diş Dolgusu

Şimdi bir seçeneğiniz var

Siz ve diş hekiminiz organik ve güvenli bir alternatif tercih edebilirsiniz. Birçok durumda hekiminiz size köpek balığı diş dolgusunu seçmenizi tavsiye edecektir. Çünkü köpek balığı dişi inanılmaz sağlamdır. Sahillerde bulunan köpek balığı dişleri genelde milyon yıl yaşında olmasına rağmen halen keskin ve sağlamdır. Köpek balığı dişi maddesi ağırlıklı olarak söylenmesi zor. bir kelime olan florurapatit minerali içerir. Bu da yeni beyaz diş rengi dolgusunun bileşim maddesidir.

Bir grup bilimadamı tarafından geliştirildi ve denendi.

Tabi ki ağzınıza gerçek bir köpek balığı dişinin herhangi bir parçası girmeyecek. Köpek balığı dişinin kimyasal formülü laboratuvarlarda kopyalanmıştır. Organik ve güvenli bir ham madde olan Silicon cam ilave edilmiştir. Bu madde havada açığa çıkmaz. Kimyagerler, diş hekimleri ve bilim adamları bu formül üzerinde 10 yıldır çalışmaktadır. Ulusal ve uluslararası denemeler ve tekrar denemeler! geliştirme ve tekrar geliştirmeler ve sonuç güvenli organik dolgu malzemesi. Kısacası Hollandalı buluş bununla gurur duyuyor.

Köpek Balığı diş dolgusu Sonuç Dayanıklı ve Sağlam Dişler

florid dişleri çürüklerden korur. İnsan dişlerinin maddesi hidroksiapatit ve az miktarda florurapatit  içerir. Bu madde köpek balığı dişleriyle aynı maddedir.

Köpek Balığı Dişi Dolgusu Nasıl çalışır?

Bu dolgu diş tam olarak dayanıklı vs sağlam hale gelene kadar mineral değişimi sayesinde dişi içeriden iyileştirmeye başlar. Bu sebepten sadece bir dolgu değil, hedeflenen doğal ve sağlam motarlar için aktif bir dolgudur. Bu sürece remineralizasyon denir. Hepimiz dişlerimizi fırçalayarak diş minemizi dıştan remineralize ederiz. Köpekbalığı dişi dolgusu tam olarak bu işlemi içeriden yapar. Sonuç; tamamen Biyogüvenli bir şekilde doldurulmuş daimi (uzun ömürlü) ve sağlam molariar… Remineralizasyon süreci sonrası diş dolgunuz tamamen gerçek diş özelliklerine sahip olur.

Güvenli ve Daimi Dolgular Artık Kliniğimizde Mevcut

Şimdi diş hekiminiz ile birlikte yeni, beyaz.diş renklerinde köpekbalığı dişi dolgunuzu tercih edebilirsiniz. Diş hekiminiz hangi durumlarda yeni dolgu malzemesinin tercih edilmesi gereken seçenek olduğunu bilecektir. Bu dolgu büzülme yapmadığından mikro sızıntı yapmayacak ve bakteri girişini engelleyecekti r. Bu ürün kendi diş maddeniz ile harmanlanacağından böyle bir sorun artık mümkün olmayacaktır. Böylelikle kesin olarak ikincil çürük fenomeni dediğimiz dolgu altında yeni kavite aşla oluşmayacaktır ve – Endodontik tedavi olaslığını engelleyecektir.

Köpek balığı dişi arkasındaki marka GCP-Glass Carbomer® Tech

Hollandalı Firma GCP Dental köpek balığı dolgusunu geliştirmiş ve tüm dünyada kullanıma sunmuştur. Artan bir Diş hekimleri zümresi GCP Dental ürününü destekleyerek diş hekimlerinin ve hastaların güvenil ve daimi dolguları tercih etmelerini tavsiye etmektedir.

GCP Dental tarafından geliştirilen bu ürün, diş dolgunuzun orijinal dişiniz kadar sağlam olmasına ve kendini iyileştirmesine aktif olarak yardım eder.

Bu öncelikli teknoloji başarılı şekilde diş hekimleri tarafından farklı ülkelerde de kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşınız.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here