Lamina Diş nedir

Lamina diş ön dişlere uygulanan tedavi, sağlıklı görünümün yanı sıra parlaklık açısından da bilinen en güzel tedavi yoludur. Ayrıca tırnak kalınlığında diş üzerinden kesim yapılan tedavi, koruyuculuğu yüksek protez olarak da bilinmektedir. Alt katmanda metal kullanılmayan lamina diş tedavisinde estetiğin yakalanması son derece kolay olurken, laminalarla dişlerin arasında oluşan geniş boşlukların doldurulmasına imkân sağlamaktadır.

lamina
lamina

             Lamina diş, diş beyazlatma işleminin istenilen sonucu veremediği durumlarda beyazlığın kazanılması konusunda yardımcı olarak diş sağlığına önem verenlere kolaylık sağlamaktadır. Bununla birlikte dişin dış yüzeyinde aşınmanın oluştuğu durumlarda da uygulanmakta olup aynı zamanda cüzi fiyatları ile de dikkat çekmektedir.
Kaplama, bir dişin estetik özelliklerini daha çok geliştirmek veya bozuk diş yüzeyini korumak için diş üzerine yerleştirilen özel malzemeden yapılmış katmana verilen isimdir. Lamina diş kaplaması da çıkıntılı olan dişlerin hizaya getirilmesi, dişler arasında meydana gelen genel boşlukların doldurulması ve diş renginde beyazlatma çalışmalarının olumsuz sonuçlandığı durumlarda uygulanarak ortodontik tedaviye de önemli bir seçenek oluşturuyor.

Kısaca, kaplama denilince incecik ve doğal görünümlü mükemmel bir işlev kazandırmak aklımıza gelir. Saydamlığı sayesinde özel uygulamada hiçbir metal içerik bulunmadığı için dişlerde doğal bir görünüm kazanmaya da katkı sağlıyor.

Lamina kaplamalar kötü görünen ön dişlerin düzeltilmesi için, hızlı, estetik ve güvenli bir tercih yoludur. Porselen laminat, ağır kalıcı lekeler, dişler arasındaki boşluklar, küçük, orantısız, çarpık ve yapısal hasar olan dişlerin düzeltilmesinde kullanılmaktadır. Lamina kaplama sayesinde kendinizden emin bir şekilde gülümseyebilirsiniz!

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here