Lamine Porselen Nedir

Lamine porselen dediğiniz lamine diş  laminat bir materyal değildir. Yöntemin adı laminedir. Bu çok karıştırılmaktadır.  Hastalara anlatıldığında zirkonyum mu porselen mı denildiğinde hasta illaki lamine istiyorum diyor. Laminate veneer diye geçen dişin sadece en yüzünden kesi yapılıyor yani dişin sağına soluna arka tarafına kesinlikle dokunulmuyor ön yüzünden bir kesi yapılıp o kesiye takma tırnağa benzeyen işin yüzeyine yapıştırılan bir porselen veyahut komple kompozit beyaz dolgularla bir tabakalama yapılır.

Lamine Porselen Nedir
Lamine Porselen Nedir

Porselen Lamine ve Kompozit Lamina Nedir? Farkı Nedir?

Lamine bir yöntemi nasıldır diş ön yüzünden minimum kesim yapılarak yapılacak işlemin adıdır. Buna materyal olarak ister porseleni kullanırsınız bunun adı lamina porselen olur ister ve kompozit beyaz dolguyu kullanırsınız bunun adı kompozit lamine olur kompozit lamine biraz daha maddiyat anlamında hastalar için daha uygun ve yapılışı daha kısadır ne klinikte yapılır.

Porselen lamine de ölçü alınır ayrıca ağız içi görüntüleri alınır Bunlar laboratuvarı aktarılır birkaç gün sürebilir bu yüzden biraz daha pahalı ve uzun sürebilir.

Lamine ile Zirkonyum Arasındaki Fark

Lamine metodun adı zirkonyum protetik diş tedavisinde kullanılan materyal materyallerden biri. Zirkonyum porselen alt yapısında kullanılan bir materyaldir. Zirkonyum materyali diş etine zarar verme metal altyapılara oranla çok çok sağlıklıdır ve estetik görünüm sağlar.

İşte bu noktada anlattıklarımızı diş çekiminden talep edebilirsiniz uzmanlara bu konuda sitemizden Yorum yapabilirsiniz yorumlarınız mutlaka cevaplanmaktadır. Ayrıca iletişim alanında uzman arkadaşlardan bilgi alabilirsiniz telefon numaranızı bırakırsanız ve yahut WhatsApp uygulamasından size teknik destek verilecektir

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here