Lazerle Diş Beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatma Nedir?

Günümüz dünyasında her birey etkileyici bir görünüme sahip olmak ister. Dişler de söz konusu etkileyici görünümün önemli parçalarından birisidir ve insanlar sağlıklı dişlere ve parlak bir gülüşe kavuşabilme noktasında ciddi çaba gösterir. Bununla birlikte gelişen teknoloji bizlere bu konuda çok önemli avantajlar sunmaktadır. Özellikle lazerle diş beyazlatma işlemi bu açıdan teknolojik gelişmelerin hayatımızı nasıl güzelleştirdiği sorusuna verilmiş çok güzel bir cevaptır.

Lazerle Diş Beyazlatma
Lazerle Diş Beyazlatma

Lazer Yöntemi ile Parlak Dişler

Sararmış dişleri beyazlatma konusunda kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır; fakat lazer tekniği kesin sonuç vermesi bakımından diğer yöntemler arasında bir adım öne çıkmaktadır. Bu bağlamda lazer yöntemi, doğuştan sarı renkli dişlere sahip olan veya zamanın aşındırıcı etkileri sebebiyle dişlerinin beyazlığını kaybedenlere düşledikleri beyazlığı kazandırma konusunda son derece etkilidir.

Lazerle kimlerin dişleri beyazlatılabilir?

Lazer tedavisi nasıl uygulanır sorusuna cevap vermeden önce, söz konusu tedavi kimlere uygulanır; kimlere uygulanması sakıncalıdır gibi konuları aydınlığa kavuşturmak faydalı olacaktır. Lazerle diş beyazlatma işlemi; hamile kadınlara, 18 yaşını doldurmamış olanlara, tedavi esnasında kullanılacak solüsyonlara karşı alerjik reaksiyon gösterenlere, dişlerdeki çatlak, kırık ve diş eti çekilmesi sonucunda dişlerinin kök yüzeyleri ortaya çıkmış olanlara, dişlerinde porselen, kompozite gibi restorasyon işlemi bulunanlara ve sigara ile çay-kahveyi yoğun bir şekilde tüketip tedavi esnasında bu maddelerin kullanımını kısıtlamayanlara uygulanmaz. Bu bilgiler ışığında kişinin tedaviye uygun olup olmadığı belirlendikten sonra dişler temizlenir, diş eti ve dudaklar özel olarak koruma altına alınır, dişlere beyazlatıcı jel sürülerek her bölge 30 saniyelik ışınlama işlemine tabi tutulur.

İşlemin sonunda koruyucu jel ve bariyerler uzaklaştırılır; gerekli görüldüğü takdirde ev tipi beyazlatmaya devam edilir. Lazer ile dişleri beyaz hale getirme işlemi gerekli koşullar sağlandığı takdirde herhangi bir risk içermemektedir.

Lazerle diş beyazlatma ömrü kişiden kişiye değişmekle birlikte genel itibariyle 2-3 yıldır. Bu süre zarfında ağız bakımına gereken özen gösterildiği ve çay-kahve ile sigara alışkanlıkları kontrol altında tutulduğu takdirde söz konusu süre uzamaktadır. Doktorunuzun önermiş olduğu ağız bakım ürünlerini kullanmak da lazer tedavisinin etki süresini yukarılara çekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here