Ortodonti Fiyatları 2016

Ortodonti fiyatları 2016 yazımız dasınız. Öncelikli ortodonti hakkında bilgi vermek isteriz. Her uzmanlık alanında uygulanan tedavi yöntemleri farklıdır. Tedavinin niteliğine göre hem süre anlamında hem de fiyatlarda değişiklikler söz konusu olmaktadır. Ortodonti fiyatları bazı durumlara göre değişiklik göstermektedir. Bunlar arasında;

ortodonti fiyatları 2016
ortodonti fiyatları 2016
  • Yerleri değiştirilmesi gereken dişlerin kaç adet olduğu
  • Çapraşık olan diş sayısı
  • Tedavi sırasında kullanılacak malzemelerin kalitesi ve miktarı
  • Tedavi süresinin uzunluğu

 

Bu gibi faktörler tedavi de alınacak ücreti değiştirmektedir. Bunun yanı sıra hastalığın tedavisi için hangi kurum ve kuruluşlara gidileceği hakkında sosyal güvenlik kurumu tarafından hükümler verilmiştir. Bunları göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

 

  • Sağlık bakanlığına bağlı ağız ve diş sağlığı merkezleri
  • Ağız ve diş üzerine uzmanlığı olan hastaneler
  • Ağız ve diş hastalıkları üzerine kurulan eğitim ve araştırma hastaneleri
  • Üniversitelerin diş hekimliği fakülteleri

Ortodonti Fiyatları 2016 Ne kadardır?

Hastaların açısından oldukça önemli bir yer teşkil eden ortodonti için erken tanı konulması ve erken tedaviye başlanması oldukça önemlidir. Ortodonti fiyatları her geçen sene değişmektedir. Hem bu değişim sebebiyle hem de tedavinin birçok yolu ve yöntemi olduğundan net bir fiyat çıkarmak mümkün değildir. Her uzman kullandığı malzemenin kalitesi, tedavinin süresi gibi durumlara ilişkin ortodonti fiyatları 2016 çıkartır. Özel muayene sahibi ortodontisler fiyat konusunda yardımcı olabilir aynı zamanda taksitlendirme işlemlerine açıktırlar.

Ağız ve diş düzensizliklerini ortadan kaldırmak amaçlı uygulanan diş telleri uygulaması bundan 10 yıl öncesine kadar daha pahalıydı. Şimdi ise bu fiyatlarda iniş olduğunu görmekteyiz.  Çünkü eskiden diş telleri kötü bir görünüm veriyor diye düşünülürdü. şimdi ise trend olma yolundadır.

Herkes artık renkli, taşlı vs modaya uygun bu telleri kullanmaktadır. 18 yaşından küçük olan hastalar üniversite hastanelerinde sadece malzeme ücretiyle muayene olabilmekte tedavilerini yaptırabilmektedirler. Bu malzeme fiyatı da oldukça düşük miktarlarda olduğu için oldukça avantajlıdır. Lakin üniversite hastanelerinde bu işlem için birkaç sene sonrasına randevu verilmesi yaş kriteri konusunda kişileri zora sokabilmektedir. Bundan dolayı anne babaların bu sağlık sorununa erken teşhis konulması amaçlı ve devlet desteğinden faydalanmak için üniversite hastanelerine erken yaşta başvurmalarını öneririz.

Genel de ortodonti ücretleri 1500 tl den başlayıp 10 bin tl olduğu görülmüştür. Tabiki lingual ortodonti yada şeffaf plak normal metal braketlerle yapılan tedaviden daha pahalıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here