Porselen Diş Ekşi

Porselen diş ekşi sözlükte birtakım bilgilere ulaşmanız mümkündür. Burada yer alan yazıları okuduğunuz zaman en azından her kitleden insanın uygulama hakkındaki fikirlerini görebilirsiniz.

Porselen diş, bir dönem insanlar tarafından büyük talep görmüştür. Şimdilerde bu talep yerini başka uygulamalara bırakmış olsa da, hatırı sayılır bir kitlenin bu uygulamadan faydalandığını da bilmekte fayda var.

porselen diş ekşi
porselen diş ekşi

Porselen Diş Ekşi Nedir?

Porselen diş, tüm dişlerin dibinden sökülüp yerine komple yenilerinin takılması ile olabileceği gibi, olan dişlerin inceltilmesi neticesinden üstüne kaplama yapılması ile de elde edilebilir. Genelde estetik kaygı sebebi ile yapılan bu uygulama, düzgün yapılmadığı durumlarda kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Porselen diş ekşi sayfasına baktığımız zaman olası durumlar konusundaki yorumları görebilirsiniz.

Başarısız porselen diş görünümü konusunda şunları söyleyebiliriz :

  • Porselen diş kaplama ise, ağza uygun olmayan kaplama ağız bölgesini büyütebilir ve kötü bir görüntüye sebep olabilir.
  • Aşırı beyaz bir diş yapay görünebilir.
  • Diş eti tarafından kabul edilmeyen protez, diş etlerinde probleme neden olabilir. Bu problem kişilerin sancılı bir süreç geçirmelerine ve bu esnada estetik olmayan bir görüntüye sebep olabilir.

Porselen diş her ne kadar pırıl pırıl ve bembeyaz dişlere sahip olmanızı sağlasa da, uygulama sonrasında dikkatli davranmamanız birtakım problemlere neden olabilir. Porselen dişlerinizi kullanmaya başladıktan sonra her zamanki gibi günde iki kez dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmemelisiniz. Ağız gargarası ve diş ipi kullanmanız, dişlerinizin bakımı açısında oldukça önemlidir. Rutin kontrollerinizi mutlaka yaptırmalısınız. Bunun yanı sıra günlük kullanımda sert yiyecekleri ısırma ya da koparma konusunda daha dikkatli davranmalısınız. Dişlerinizin kırılma ya da parçalanma risklerini her zaman göz önünde bulundurmalısınız.

Porselen diş ekşi sayfasında da göreceğiniz gibi, estetik açıdan daha güzel bir görüntüye sahip olayım derken, uygulamadan kısa sonra bakımınızı yapamamanız durumunda büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Dişlerinizde çeşitli kararmalar, kırılmalar, lekeler ve diş eti çekilmeleri istemiyorsanız, diş ve ağız bakımınıza her zamankinden daha çok dikkat etmeli ve bu konuda gereken titizliği göstermelisiniz. Detaylı bilgi için yorum alanından yazarsanız cevaplanacaktır.

6 YORUMLAR

  1. Merhaba dislerime 10 gün önce estetik görünüm için porselen diş yaptırdım ancak doktorum disin biraz daha küçük görünmesi icin ondan 1 ay önce geçici bir dış takarak diş etimi duzelttigini söyledi. Şimdi porselen dişimi taktıktan sonra, dişlerimin kenarinda morarmalar var. Sordum geçer bir şey yok dedi. Ne onerirsiniz. Teşekkürler

  2. Merhaba benim dişlerim çok kôtû kaplama istiyorum ne yapa bilirim porselenmi yoksa başka da bir Yolu varmı lûtfen sôylermisiniz çok sorun yaşiyorum teşekkûrler

  3. Merhaba ben dişlerimden memnun sayılırım ancak sadece 1 tanesi (sağ üst köpek dişinin hemen solundaki diş) yamuk olduğu için çok kötü bir görünüme sebep oluyor ne önerirsiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here