Porselen Diş Modelleri ve Fiyat 2015

Porselen diş modelleri kendi içinde çeşitlilik göstermektedir. Size en uygun olan porselen diş modeli seçmeniz ve uzmanlardan bu konuda destek almanız önem taşımaktadır.

Porselen Diş Modelleri
Porselen Diş Modelleri

Porselen Modeller ve Doğru Tercih

Porselen diş modelleri şunlardır :

  • Laminate Veneer Kaplamalar ( Kompozit ya da porselen madde ) 400tl
  • Metal Destekli Kaplamalar 200 tl
  • Zirkonyum Kaplamalar : 400 tl 2015
  • Full Porselen Diş Kaplamalar 200 tl

Laminate Veneer Kaplama

Bu kaplama biçimi her hasta için geçerli olmayabilir. Kaplamanın hastaya uyum sağlaması bir hayli önemlidir. Laminate veneer kaplama eksik dişler içi uygulanmaz. Bu kaplamanın iki çeşit malzemesi vardır. Bunlar; kompozit ve porselendir. Elbette kompozit daha ucuzdur; ancak ömrü de porselene oranla daha kısadır.

Metal Destekli Kaplama

Bu kaplamayı yapabilmek için öncelikle dişin tıraşlanıp belli ölçü ve oranlarda küçültülmesi gerekmektedir. Küçültülen dişin ölçüsü alınıp, üzerine tam olarak oturacak ölçüde ince bir tabaka ayarlanır. Bunu bir şapka gibi hayal edebilirsiniz. Üretilen bu şapka diş renginde olmalı ve üretiminde malzeme olarak porselen ya da kompozit kullanılmalıdır. Ön dişlerde çok da tercih edilen bir uygulama değildir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum metal kadar sağlam ve metal kaplamalardan çok daha estetik bir uygulamadır. Porselen uygulamalarda yer alan kararmalar neticesinde ortaya çıkmıştır.  Zirkonyum diş etlerinde uyum sorunu çıkarmadığı için büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca metal kaplamalar ile kıyasladığınız zaman zirkonyumun çok daha estetik göründüğüne şahit olacaksınız. Malzeme olarak doğal diş görünümüne en yakın malzeme olması da diğer ürünlerden daha fazla tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Full Porselen Diş Kaplama

Bunun için ön muayene yapılır. Mutlaka dişin üzerine bu uygulama yapılır. Dişin tıraşlanması şarttır. Porselen kaplama için gereken ölçüler alındıktan sonra kaplama hazırlanmak üzere laboratuvar aşaması başlar. Önemli olan süreç laboratuvar sürecidir. Bu süreçten sonra hazır hale gelen kaplama dişin üzerine yerleştirilir. Dişin oturması bir hayli önemlidir. Bir süre uyum problemi yaşasanız da başarılı bir uygulamadan sonra ağzınızda bir kaplama olduğunu dahi unutabilirsiniz. Porselen diş modelleri arasında bakımına en çok dikkat edilmesi gereken kaplamalardan biridir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here