Porselen Diş Nedir

Porselen diş nedir, diye düşündüğünüz zaman gözünüzün önüne mutlaka bembeyaz, tertemiz gülüşler gelir. Dişlerinizin yapısı bozuk ise, dişlerinizin estetik görünümünden rahatsız iseniz bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Uygulama her ne kadar geçmiş zamanlarda daha pahalı olsa da, şu anda gerek teknolojinin gelişmesi gerekse tıbbi imkanların ilerlemesi ile daha uygun fiyatlara yapılabilmektedir.

Bazı dişler dolgu ile tamir edilemeyecek düzeyde ya da kırılmış ve aşınmış bir durumda olabilir. Bu uygulama ile dişlerinizin yapısını da göz önünde bulundurarak doktor bilgilendirmesi dahilinde gerekli tetkiklerden sonra işlemler yapılabilir.

Porselen Diş Nedir Nasıldır?

Porselen diş nedir, dediğimiz zaman sadece estetik durumları düşünmek manasız olur. Zira uygulama öncesinde muayene ve tetkiklerin yapılıp, ağız yapısına uygun diş protezlerinin yapılması büyük önem taşımaktadır.

porselen diş nedir
porselen diş nedir

Porselen diş süreci aşağıdaki şekilde ilerler :

  • Öncelikle size uygun olan uzman doktoru bulmanız gerekmektedir. Bu konuda hastane değerlendirmesinden ziyade doktor değerlendirmesi yapmanız elzemdir.
  • Size uygun olan doktoru bulduktan sonra, diş ve ağız bakımı ile uygulama için gerekli altyapı çalışmasını yaptırmalısınız.
  • Diş, damak ve ağız yapınıza uygun olan uygulamalar konusunda doktorunuzun sizi bilgilendirmesini talep etmeyi ihmal etmeyiniz. Zira bazı hastaların istediği uygulamalar için ağız, diş ve damak yapısı uygun olmayabilir.
  • Dişlerinize nasıl bir uygulama yapılmasına karar verdiyseniz o yöntemleri takip etmelisiniz. Dişlerinizi inceltip, komple kaplama yapabilir ya da tüm dişlerinizi çektirip full porselen yaptırabilirsiniz.
  • Porselen diş yapım süreci için üç kere doktora gitmeniz gerekebilir. Tabi uygulama sonrasındaki olası komplikasyonları da göz önünde bulundurmak şarttır.

Porselen diş nedir, nasıl yapılır ya da öncesinde ne gibi işlemler gerekir diyorsanız, yapmanız gereken oldukça basit aslında. Elbette internetten birçok konuda ön bilgi alabilirsiniz; ancak asıl elzem bilgileri konusunda uzman diş doktorlarından alabileceğinizi unutmayınız.

Porselen diş uygulamaları mutlaka ortodonti uzmanına yaptırılmalıdır. Ücret kaygısı içerisinde olup konusunda uzman olmayan kişilerden almış olduğunuz hizmet neticesinde büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ağzınızın ana beslenme organı olduğunu düşünürseniz, bu konuda gereken hassasiyeti göstermeniz gerektiğini zaten anlarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here