Porselen Diş Teli Nedir?

Porselen Diş Teli 2015

Dişlerinde ve ağızlarında şekil bakımında sorun yaşayan insanlar genelde süt dişler oturduktan sonra, ki bu genel olarak 12 yaşa tekabül eder, diş teli uygulamaları ile diş ve ağız yapılarının yerine oturması için çeşitli destekler alır. Geleneksel diş tellerinin özellikle gençler arasında yaygın olarak kullanıldığına şahit olabilirsiniz. Geleneksel diş telleri ağızda bir metal yığını taşımak ile aynı şey gibi düşünülebilir. Bu noktada iyi bir alternatif olan porselen diş teli uygulaması değerlendirilebilir. Seramik braketler ya da porselen diş braketleri daha çok yetişkinlerin hayat tarzına uygun olması için tasarlanmıştır.

Porselen diş teli cama benzeyen bir bileşenden meydana geldiği için insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Zira geleneksel tellerin aksine, kişiye daha az fark edilen bir alternatif olarak sunulmaktadır.

porselen diş teli nasıdır
porselen diş teli nedir

Porselen Diş Tellerinin Avantajları Nedir?

Porselen diş tellerinin diğer tel uygulamalarına göre avantajlarını şöyle sıralayabiliriz :

  • Şeffaf bir yapıya sahip olduğu için daha az belli olur.
  • Ağızda tel varlığı etkisi bırakmaz.
  • Teli tutan bantlarla uyum içerisindedir. Bu bantlar genelde beyaz ya da şeffaf renge sahiptir.

Porselen Diş Teli Özellikleri

Porselen diş teli özellikleri şunlardır :

  • Bu teller ile tedavi geleneksel tellerden daha uzun sürer. Bunun nedeni, porselenin tele daha çok sürtünmesi ve dişlerin bu sebeple yavaşlamasıdır.
  • Metal diş braketleri kadar dayanıklı ve sağlam değildir.
  • Yapışkan ve sert yiyeceklerden uzak durmanız önemlidir.
  • Eğer aktif spor hayatınız var ise bu telleri doktorlar tavsiye etmez.
  • Porselen braketler metal braketlerden daha büyüktürler; ancak şeffaf bir yapıya sahip oldukları için bu gözle görünmez.
Son zamanlarda porselen diş telleri özellikle yetişkinler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Daha az belli olan bir yapıya sahip olması, insanların görünüşlerinde daha az bir deformasyon olacağını düşünmelerine sebep olmaktadır. Kuşkusuz bu durum oldukça haklı bir gerekçedir. Yine de diş yapınızı ve tedavi sürecinizi göz önünde bulundurarak, doktorunuzla istişare halinde bulunarak bir karar vermeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Porselen diş teli tedavisi hakkında detaylı bilgi için destek hattından bize ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here