Porselen Diş Teli

Porselen diş teli özellikle şeffaf olması nedeni ile ilerleyen yaş dönemlerindeki müdahaleler için sıkça tercih edilmektedir. Süt dişleri tamamlandıktan sonra dişlerin genel düzen durumu ortaya çıkar. Bu durum kimi zaman istemediğimiz şekilde sonuçlanabilir. Çeneden kaynaklı birtakım problemler ya da dişlerin çıkış aşamasında yaşanan sıkıntılardan dolayı dişlerde sıralama ve şekil bozuklulukları görülebilir. Bu durum bazen genetik durumlardan da kaynaklanabilir.

Genelde 12 yaşından sonra dişlere tel takılma işlemi gerçekleştirilmeye başlanmaktadır. Küçük yaşlarda takılan tellerde çok büyük sıkıntılar olmasa da, yaş ilerledikçe şahısların estetik kaygısı da artar. Bu nedenle porselen diş teli tercih edebilirsiniz. bu teller diğer metal tellere göre dişlerde daha uzun kalmaktadır ve metal teller kadar dayanıklı değildir; ancak şeffaf ve cam yapısı itibari ile çok belli olmamakta ve sırf bu özelliği sayesinde tercih edilmektedir. Aynı zamanda porselen tellerin biraz daha büyük olduğunu söylemekte fayda var. Eğer sizin de estetik kaygınız var ise; fakat tedavinizin de yapılmasını istiyorsanız porselen diş teli tercih edebileceğiniz bir çözüm yolu olabilir.

porselen diş teli nedir
porselen diş teli nedir

Porselen Diş Teli Özellikleri

Porselen diş tellerinin özellikleri konusunda sizlerle şunları paylaşabiliriz :

  • Sert ve yapışkan yiyecekler düşmanınız olabilir. Bu yiyeceklerden özellikle topluluk içinde uzak durmalısınız.
  • Herhangi bir spor dalı ile uğraşıyorsanız ya da sürekli spor yapıyorsanız bu teller size göre değil maalesef.
  • Metal diş telleri ile kıyaslarsak porselen teller ile tedavi biraz daha uzun sürmektedir. Bu süreci göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
  • Porselen braketler metal braketlerden daha büyüktür.
  • Metal diş braketleri kadar dayanıklı değildir.

Porselen teller konusunda fiyat araştırmanızı iyi yapmalısınız. Ayrıca yaşam standartlarınız ve süreç konusunda öncelikli bilgi almanız sonrasında sıkıntılar yaşamanızın önüne geçecektir. Her ne kadar estetik açıdan metal braketlerden daha hoş bir görüntüye sahip olsa da, porselenin her zaman daha hassas olduğunu unutmamanızda ve yaşam standartlarınızı buna göre değerlendirmenizde fayda vardır. Zira yanlış bir seçim hayatınızı oldukça zorlaştıracaktır. Ayrıca porselen tellerin temizliği konusunda doğru bilgilenmeniz önemlidir. Porselen diş teli hakkında detaylı bilgi için yorum alanından ulaşabilirsiniz.

 

2 YORUMLAR

  1. Seffaf braket takildi doktorum telini porselen yaptim dedi ama daha bir ay olmadan tel soyulmaya basladi ve cok kotu duruyor telin yenisinin takilmasi mumkunmu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here