Porselen Dişler

Porselen dişler sık tercih edilen uygulamalardan yalnızca biridir. Dişlerimiz özellikle gülüşlerin insan üzerinde bulunan etkileri göz önünde bulundurulursa, büyük önem taşımaktadır. Gerek ilerleyen yaşlar, gerekse genetik faktörler neticesinde bir süre sonra dişler yenilenmeye ihtiyaç duymaktadır. Bazen de erken yaşlarda, ilaç kullanımı ya da yetersiz ağız bakımı neticesinde erken müdahaleye ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanı sıra estetik kaygılar da dişlerde bir güncelleme yapılmasını sağlamaktadır.

porselen dişler
porselen dişler

Porselen dişler başarılı bir elden geçtiyse, gayet kullanışlı ve estetik olabilir. Mühim olan uzman görüşü ve doğru ön çalışmalar ile dişlere ihtiyacı olan uygulamayı yapmaktır. Kullanılan ürünler nedeni ile porselenlerde kalite farklılığı görünmektedir. Bu fiyat farklılıklarına önem vermelisiniz. Zira ucuz diye yaptırmış olduğunuz bir işlem sonrasında size çok daha kötü sonuçlar doğurabilir.

Porselen dişler ve kaplamalar

Porselen kaplamalar sık tercih edilmektedir. Dişlerinizdeki problemleri de göz önünde bulundurarak yaptıracağınız kaplamaya doktorunuz ile birlikte karar vermeniz gerekmektedir. Süreç ile ilgili şunları söyleyebiliriz :

  • Kaplama yapılacak yeri ve kaplama çeşidini doktorunuz ile seçmek durumundasınız.
  • Metal kaplamalar her ne kadar daha dayanıklı olsa da siz bunun bilincinde olarak, porselen seçiminizi yapmalısınız.
  • Süreç iki ya da üç seans sürmektedir.
  • Süreçte önemli olan laboratuar aşamasıdır. Zira protez titizlikle burada yapılmaktadır.
  • Diş doktorunda kısıtlı zaman geçirmeniz normaldir, çünkü dişin ölçüsü alındıktan ve gerekli tetkikler yapıldıktan sonra size düşen bir şey bulunmamaktadır.
  • Son seansınızda sizin için hazırlanmış olan protez dişinize takılmaktadır.
  • Bundan sonra, protezin dişinize oturması ve doğal kullanım sürecine geçmeniz önemlidir. Bu süreçten sonra herhangi bir komplikasyon yaşamamanız gerekmektedir. İşte bundan sonra rutin hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Herhangi bir komplikasyon durumunda doktorunuza başvurmanız elzemdir. Zira bazen bu gibi durumlarda ağız, diş ve diş eti yapısından kaynaklanan problemler nedeni ile bazı problemler yaşayabilirsiniz.

Porselen dişler estetik kaygısı bulunan insanlar tarafından özellikle son zamanlarda daha rahat tercih edilebilmektedir. Bunun asıl sebebi, teknolojinin ve şartların iyileşmesi ile birlikte alım gücünün artması ve fiyatların düşmesidir. Detaylar için yorum alanına yazabilirsiniz.

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here