Porselen Lamina Uygulaması

Porselen Lamina işlemi, diş dokusunda en az kaybın yaşandığı uygulamadı. Bu uygulamada, sağlam dişin yüzeyinden 0.3 -0.7 mm kadar bir inceltme gerçekleştirilir. Dişlerde gerçekleştirilen inceltme işleminden sonra diş yüzeyine laminalar yapıştırılır.

Porselen Lamina Hangi Durumda Uygulanır?

Porselen Lamina işlemi, dişlere uygulanan beyazlatma işleminin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilir. bu uygulama, bozuk yada ayrık şekilli dişlerin düzeltilmesinde de kullanılır. Kırılmış dişlerin tedavisi de porselen lamina yöntemiyle düzeltilebilir.

Porselen Lamina Diş Tedavisi Kimlere Uygulanır?
Porselen Lamina Diş Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Porselen Lamina Diş Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Bu uygulama her yaştan herkese kolaylıkla uygulanabilir. Yöntemin kullanılamayacağı tek durum çene bozuklukları ve tırnak yeme rahatsızlığı ve diş eti çekilmesidir.

Porselen Lamina Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Porselen Lamina uygulaması, dişte tedavi edilmesi gereken herhangi bir durum yok ise 2-3 seansta biter.

  • İlk seansta uygulanacak işlem diş ölçüsünün alınmasıdır. alınan ölçü ile hazırlanan model de uygulanacak tedavinin çalışması gerçekleştirilir.
  • İkinci seansta dişin aşındırılması gerçekleştirilir ve tekrar bir ölçü alınır. Hasta üçüncü seansta yeni bir gülümsemeye sahip olur.

Porselen Lamina Uygulamasında Dişler Düşer mi?

Porselen Lamina uygulaması son teknoloji kullanılarak gerçekleştirilir. Dişe kuvvetlice yapıştırılan laminalar, uzun yıllar düşmeden kullanılabilir. Dişlere iyi bakılırsa bu süre daha da uzar. Yine de sert gıdaları ısırmaktan kaçınmak yerinde olacaktır.

Porselen Lamina Uygulamasının Avantajları nelerdir?

Dişlerin en az kayba uğradığı uygulamadır. Bu uygulama genellikle 7-10 gün kadar sürer. Laminalar oldukça kuvvetli ve dayanıklıdır. Dişlerin doğal yapısı bozulmadan istenilen beyazlık sağlanır.

Uygulamanın en önemli kısmı, uygulamadan önce alınacak ölçü üzerinde yapılan çalışma ile size nasıl bir görüntüye sahip olacağınızın gösterilmesidir.

Porselen laminalar, çay kahve gibi dış etkenler yüzünden renk değiştirmez. Aşınmaya karşı da kuvvetlidir. Daha detaylı şekilde bilgiyi disimplant.web.tr sitemizdeki alanlardan ulaşabilirsiniz yada yorum kısmında soru sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here