Renkli Diş Teli

Renkli diş teli, renkli seramik braketlerden yapılan özellikle de çocuklar için daha çok tercih sebebi olan diş teli modelidir. Diş yamukluklarının giderilmesinde kullanılan diş tellerinin bir çeşidi olan renkli diş teli, özellikle 15 yaş altı çocukların tedavisinde tercih edilmektedir. Diğer diş tellerinden bir farkı yoktur. Sadece kullanım açısından daha çok çocuklara hitap etmektedir. Tercihe göre sonradan renkler değiştirilebilmektedir.

Renkli Diş Teli Çeşitleri Nelerdir?

Renkli diş teli kullanımında, diğer aşamalarda olduğu gibi, dişler hijyen açısından en üst seviyeye getirilmelidir. Çürük dişler için çekim ya da dolgu tedavisi uygulanır. Diş tellerinde gevşeme çok nadir olarak görülür hatta hiç görülmez. Çünkü braketler dişlere kuvvetli bir macun ile yapıştırılır. Yaklaşık 8 ile 24 ay arasında devam edecek olan tedavi süresince, diş tellerini korumak birazda sizin elinizde. Öncelikle kabuklu kuru yemişlerden uzak durulmalı ve asitli içecekler içilmemelidir.

diş teli renkleri fiyatları
diş teli renkleri nelerdir

Renkli Diş Teli Fiyatı 2016

Sağlık Bakanlığı bu tedaviyi karşılamamaktadır. Bu yüzden maddi durumunuza uygun bir doktor seçmeniz gerekmektedir. Yaklaşık maliyeti 2.500 TL ile 3.500 TL arasında değişmektedir. Ağız yapısının bozukluğu ve tedaviye göre de fiyatta değişmeler olabilmektedir.

Renkli diş teli, dokulara uygunluk açısından da sorunsuz olarak kullanabileceğiniz bir üründür. Dokulara karşı herhangi bir zararı yoktur. Diş tellerinde çeşit çoktur. Bu yüzden tercih açısından size büyük bir kolaylık sağlanılmıştır. Fiyatlarda çeşitlere göre değişim göstermektedir. Ayrıca leke tutma özelliği olmadığından, renkli diş telinde renk atması görülmez. Bebeklerde diş teli kullanımında parmak emme ve biberon alışkanlıklarının devamı durumunda müdahale etmeniz gerekebilir. Günde 2 kere dilerinizi fırçalamaya özen göstermelisiniz. Hatta bu konuda doktorunuzdan öneri ve yardım alabilirsiniz. Birde sadece braket için özel üretilen fırçalardan alıp, dişlerinizle birlite bu fırça ile braketleride temizlemenizde fayda var. İki gün de bir diş ipi kullanmanızda fayda var. Hatta diş ipi seçiminde kullanacağınız diş ipinin bir ucu aparatlı yada sertleştirilmiş diş ipi olmasına dikkat edin. Son olarak da diş ipi kullanırken diş ipini diş telleriniz alt kısmından dikkatlice geçirmelisiniz.

4 YORUMLAR

  1. O, 2.500- 3000 dediğiniz var ya belki 10 sene öncesinin fiyatı! Şu an minimum 6000 tl, o da bulursanız. 6000 ile 8500 arası değişiyor genel fiyat

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here