Sabit Diş Teli Fiyatları 2017

Çapraşık ve bozuk dişlerin düzeltilmesi için diş üzerinde gerçekleştirilen ortodonti tedavileri, estetik bir görünüm elde edilmesini sağlamakta. Ortodonti alanında en çok merak edilen ise 2017 yılında devlet diş teli tedavisini karşılayıp karşılamadığı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet sunmakta olan ağız ve diş sağlığı merkezleri ya da devletin üniversite hastanelerinin karşılayamadıkları ortodonti tedavileri için hastalarını özel sağlık kuruluşlarına sevk etmektedirler.

Ağız ve diş sağlığı merkezlerinde yada üniversite hastanelerinden sevk edilen hastalar, tedavilerini özel sağlık kuruluşlarından diledikleri gibi alabilmekteler. Bu tedavinin en önemli şartı ise alınan sevk kağıdı en geç 6 ay içerisinde tedavinin gerçekleşmesi lazım. Bu nedenle tercih edilen ortodonti uzmanına götürülerek protokol numarası alındığında tedaviye başlanmakta.

Devlet 18 yaşından küçük olan hastaların ortodonti diş teli tedavilerini karşılıyor. 18 yaş üzerinde olan hastaların diş teli tedavilerini karşılamamaktadır. Tedavi ücretin geri alınabilinmesi icin, ortodontist tarafından gerçekleştirilen ortodonti tedavileri için ödemiş oldukları ücretin belirli bir kısmını daha sonra SGK‘dan 2017 yılında da alabilecekler.

Sabit Diş Teli Fiyatları 2017
Sabit Diş Teli Fiyatları 2017

Tedavinin bitiminde, hastayı sevk eden kuruma tekrar gidilip tedavinin gerçekleştiğini gösterir belge ve fatura ile mutlaka onaylatılmalı. Dikkat edilmesi diğer konu ise SGK tarafından sevk edilen hasta gittiği doktorun ORTODONTİ UZMANI değil ise hastaya hiçbir şekilde geri ödeme yapmamakta. Ortodonti uzmanına gidecek olan hastaların buna dikkat etmesi çok önemli ve hekimin ortodontist olması yanı sıra fatura edilen ofise kayıtlı olması ayrıntısına da ayrıcı dikkat edilmeli.

İnvisalign – Telsiz Ortodonti Fiyatları 2017

Invisalign tedavi ücretleri tek çene için belirlenen fiyat 2000-4000 $ arasında değişmektedir. Her iki çenede uygulanacak tedavide ise fiyatlar değişebilir. Invisalign tedavi ücretleri vakanın durumuna göre belirlenir. Düşen veya kırılan apareyler için ekstra ücret talep edilmemektedir.

Renkli Diş Teli Fiyatları 2017

-Metal Braketler (Metal diş teli ): 1500- 2500 $,
-Seramik Braketler (Seramik diş teli ): 1650- 2500 $,
Safir (Ice) Braketler (Safir diş teli ): 1850-3000 $,
-Invisalign Braketler (Görünmeyen diş teli ): 2000- 3000 $,
-Damon (Kapaklı) Metal Braket (Damon diş teli ): 2000-3000 $,
-Damon (Kapaklı) Şeffaf Braket (Şeffaf diş teli ): 2250- 3500 $,
-Lingual Braket (Lingual diş teli ): 3000-5000 $ şeklindedir.

Yukarıdaki fiyatlar ortalamadır. Diş implant sitemizdeki reklam alanlarındaki ortodonti uzmanlarına ulaşarak muayene olup net fiyat alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here