Yaprak Porselen Nedir

Yaprak porselen nedir ? sorusunun  en kısa cevabı  diş estetiğinde en doğal görünen kaplama türüdür diyebiliriz. Işığı geçirgenliği sayesinde doğal dişlerden ayırt edilmesi oldukça güçtür. Dişlerinize hem estetik olarak zerafet ve güzellik katacak, hemde dişlerimizi koruyacaktır. Dişte çok fazla bir kesme ve küçültme işlemi uygulanmaz.

Dişlerin ön kısmından sadece 1 mm ( tırnak kalınlığında tabiri uygun olabilir) doku kaldırılmasıyla hazırlanan porselen kalıplar yerleştirilir. İşlem sırasında hastaya herhangi bir anestezi  uygulanmaz, hasta ağrı yada acı hissetmez. Ölçüsü alınan diş teknisyenler tarafından kalıba dökülür. Doktorunuzla ikinci randevuda dişlerinizin nasıl bir görünüme sahip olacağını takılmadan görebilirsiniz. Tedavi kısa süreli bir tedavidir. 2-3 seansta istediğiniz özellikte dişlere kavuşabilirsiniz.

Yaprak Porselen Nedir
Yaprak Porselen Nedir

Yaprak Porselen Avantajları Nelerdir

Eğer çok beyaz bir renk seçmemişseniz dişleriniz oldukça doğal gözükecektir. Yaprak porselenler leke tutmaz. Sigara, kahve, şarap gibi içecekler kullanılsa da leke tutmaz. Kaplamalar yapılırken diş yüzeyinde çok fazla kesinti yapılmaz. Bu yüzden dişe fazla zarar verilmemiş olur. Diş taşı oluşumuna meydan vermemesi de bir diğer avantajlarındandır. Tedavi süresinin  kısa olması da dişçi koltuğunda saatlerce zaman harcamak istemeyenler için sevindirici bir artıdır. İki – üç seansta yaprak porselen kaplama işleminiz bitecektir. İşlem sonunda ağız içinde hangi sorunlar varsa onlar düzelmiş olacak. Diş ayrıkları, çarpıklıkları  ve diş lekeleri tamamen gitmiş olacak. Herkesin imrenerek baktığı dişlere sahip olacaksınız.

Yaprak Porselen Nedir ? Yaprak Porselen Nasıl Yapılır?

Bu konuda işinin uzmanı bir hekimle çalışılmalıdır. İl yapılan muayenede ağız içi kontrolleri yapılır. İstek ve talepleriniz dinlenir. Kaplam yapılacak beyazlık belirlenir. Beyazın tonu belirlenirken ana dişinize en yakın ton belirlenmelidir. Çok aşırı bir beyaz çok doğal durmayacaktır ağzınızda. Hastaya bu işlem başlamadan önce işlem bitince sahip olacağı dişler mokap denen bir yöntemle gösterilir. Bu işlemden sonra diş yüzeyinde kesim işlemine başlanır. 1 mm kadar bir kesinti yeterli olacaktır kaplam için. Bazı yaprak porselen kaplamalarda  bu kesinti bile uygulanmaz direk kaplam dişe yapıştırılır. Kaplamalar yapıştıktan sonra ancak tekrar kesilerek çıkartılabilirler. Üç seans sonrasında etrafa güzel dişlerinizle bol gülücükler bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here