Zirkon Diş

Zirkon Diş Nedir

Zirkonyumda önce kullanılmakta olan porselen diş veya protezlerin alt kısımlarına uygulanan gri metalin yerine zirkonyum beyaz metal uygulamaktadır ve zirkonyum diş nedir sorusuna cevap olmaktadır. Zirkonyum diş nedir denildiğinde köprü uygulaması, kaplama uygulamaları ve diş rengi bozukluklarında düzeltme yapılan güzel sonuçlar veren bir uygulamadır denilebilir.

zirkon diş
zirkon diş

Zirkonyum beyaz metal doğal olduğundan, ışık geçirgen özelliğe sahip olduğundan dolayı uygulama sonrasında dişler tam doğal görünüm sağlamaktadır. Öncelerde kullanılan metal kaplamalar dişlerde şeffaflık sağlamadığından tam doğal diş görünümü sağlamamaktadır.
Zirkonyum dokuyla tam uyumlu bir madde olmaktadır. Zirkon diş nedir sorusuna zirkonyum uygulamasında daha öncelerde yapılan uygulamalarda görünen diş etindeki mor görüntü oluşmamakta ve diş etleri sağlıklı ve çok daha doğal olarak görünmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Diş hekimleri ve hastalar günümüzde daha çok zirkonyum diş kaplama uygulamasını tercih etmektedirler. Zirkonyum tamamen doğal olduğundan ve doku uyumlu olduğundan, kırılmalara karşı çok daha sağlam olduğundan, sedef ve şeffaf dokusu ile oldukça doğal görünümü nedeni ile tercih edilmektedir.
İki veya üç diş eksik olması durumunda yeterli kalınlık sağlandığı takdirde köprü uygulaması da gerçekleştirilmektedir. Zirkonyum diş kaplamalarında ışık gerçek dişe en yakın şekilde yansır oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Zirkon doku uyumlu olduğundan hiçbir şekilde alerji yapmamaktadır.
Zirkonyum beyaz metal ithal olduğundan biraz pahalı olmakta fakat zirkonyum diş kaplama estetik, sağlık, sağlamlık ve uzun kullanım olarak oldukça avantajlı olmaktadır. Pahalı olmasına rağmen diş hekimleri ve hastalar tarafından tercih edilen ve gün geçtikçe yaygınlaşan bir uygulama olmaktadır.

Zirkon Fiyatları

Diş rahatsızlığı olan hastalar kadar diş hekimlerinin de en büyük kurtarıcısı olan zirkon maddesi yüksek maliyetlerle üretilmekte olup, bunun dışında herhangi bir dezavantajı yoktur. Zirkon fiyatları doğadan temin edildiği ve ülkemizde bulunmadığı için oldukça yüksektir. Ancak her geçen sene daha da ucuzlayan bu ürün sayesinde artık dişler daha doğal, daha beyaz ve daha sağlıklı bir görüntüye kavuşmaktadır. Laboratuvarlarda işlenen ve oldukça yüksek bir altyapı maliyeti bulunan zirkon oldukça yüklü bir yatırım gerektirmektedir. Bu nedenden dolayı zirkon fiyatları oldukça yüksek olmaktadır tek diş için 400 tl den başlamakta ve 1000 tl yi bulmaktadır. Birçok sektörde kullanılan bu malzeme oldukça verimli bir kullanım alanına sahip olmakla, en çok kullanıldığı sektör olan diş sektörüne inanılmaz ölçüde katkıda bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here