Zirkonyum Diş Fiyatı

Zirkonyum diş fiyatına geçmeden önce zirkonyum‘un ne olduğundan kısaca bahsetmek gerekirse; zirkonyum periyodik tablonun geçiş elementleri serisinde yer alan metal grubunda bir elementtir. Bu element pek çok bileşikle kolayca reaksiyona girebilen ve spesifisik birtakım özelliklere sahip olmasından dolayı oldukça fazla alanda kullanılan önemli bir elementtir. Renginin beyaz olması, aşınmalara karşı dirençli, ısıya karşı dayanıklı, ışığa geçirgen, ısıya yalıtkan olması zirkonyumu diş estetik cerrahisinde en çok kullanılan malzemelerden biri haline getirmiştir.

Zirkonyum diş fiyatı 2016 yılında kaç tl oldu

Son zamanlarda klasik diş kaplamalarının yanında zirkonyum diş kaplamalarına olan ilgi artmıştır. Bu ilginin artması doğal olarak zirkonyum diş fiyatını da etkilmiştir. Zirkonyum diş kaplaması ilk çıktığı zamanlarda uygulanabilecek laboratuvar sayısının az olması ve bu işlemi yapabilecek hekim sayısının sınırlı olması sebebi ile oldukça pahalı olan bir kaplama türü idi. Zamanla ilerleyen teknoloji sayesinde bu uygulamalar daha çok yerde ve daha çok hekim tarafından yapılır oldu. Bu sebeple ilk çıktığı zamanlardaki fiyatı kadar pahalı olmasa da birçok avantaja sahip olmasından dolayı diğer diş kaplama türlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Tabii ki zirkonyum diş fiyatı uygulamanın yapıldığı yere göre, hekim ve hasta durumuna göre de değişebilir.

zirkonyum diş fiyatı
zirkonyum diş fiyatı

Bunların yanı sıra zirkonyum elementinin işlenip diş kaplaması uygulamasına hazır hale gelebilmesi oldukça zahmetli bir iştir. Bu yüzden maliyeti de daha fazladır. Ayrıca renginin uzun ömürlü olup beyaz olması, başka renkler tutması, görüntüsünün orijinale yakın bir doğallıkta olması, kötü ağız hijyenine neden olacak ağız kokusu bırakmaması, ağızda metal tadı bırakmaması, hafif olması, alerjik reaksiyonlar göstermemesi diş görüntüsünden memnun olmayıp estetik yaptırmak isteyen insanların zirkonyum diş kaplamasını tercih etmesinde çok önemli rol oynayan bu etkenler zirkonyum diş kaplamasının değerini artırmaktadır.

Kısacası zirkonyum kaplamalı diş fiyatları diğer kaplama türlerine göre fazladır ama diğer kaplama türlerinin hiçbiri zirkonyum kaplaması kadar başarılı sonuç vermemektedir. Uzman hekimler ve zirkonyum kaplaması yaptıran insanlar fiyatları daha yüksek olsa da estetik açısından bu tür kaplamayı tavsiye etmektedir. 400 tl den başlayan fiyatlardan zirkon diş yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim kısmından yahut tel numarasından ulaşabilirsiniz.

12 YORUMLAR

 1. Ben üçdamarı baypaslı biriyim .tansiyon,ara sıra yükseliyor şeker de zaman zaman130 veya 140 ulaşıyor.Bu şartlarda bana üç adet implant ve bir üst çene protezi yaplırmı..ÜÇ implant ve bir protez neye mal olur. Kaç seansta bu iş bitirilir.Şeker düşürülerek ameliyat yapıldı.

  • Merhaba öncelikle dahiliye uzmanından rapor almanız gerekli. size testler yapacak ve durumunuza göre şu şartlar altında şu ilacı kullanırsa implant yapılır izni verirse yapılmasında sıkıntı olmaz. fiyatlar tek diş için 1500 tl dir protezde 500 tl civarı. ilk seansta bütün implantlarınız uygulanır daha sonra bir kaç seansta işiniz biter

 2. merhaba bir kaza esnasında dişlerim kırıldı sonra hali ile zamanla çürüdüler ve cektirmek zorunda kaldım. porselen protez uygulandı ömrü 4 yıl sürdü çıkardıgımda altta kalan dişlerimde çürüdüğünü fark ettim.
  Sorum şu üst dişlerim yok gibi ön kesici dişlerim 6 adet ve arkalarda 1 er adet diş kaldı. üst cenemi komple imland yaptırmam mümkünmü. Veya insanlar ile muhabbet esnasında dişlerimin takma olduğunu anlamalarını istemiyorum.

 3. merhaba
  yaşım 18 ve üst dört dişim aralıklı süt dişim de sallanıyor üst dişlerim de kayma olduğunu söylediler bu yüzden sallanan dişim çekilecek ve tel takılacak daha sonra yanlarda kalan iki boşluğa da implant yapılmalıymış telin maliyeti 4700 tl implant tanesi 2500 tl yani toplam olarak maliyeti dolgularım ile birlikte 10.000 tl tutuyor zinkonyum yaptırmayı düşünüyorum, devlet hastahanelerin de meliyeti düşük ürünler kullanıldığı için ağızda koku yapıyormuş sizden istediğim uygun fiyatta ve kısa zamanda yapılabilecek başka tedavi yöntemini bildirmeniz.

 4. Merhaba benim alt çenemde on dört disim, üst çenemde 1 disim caprasik ve dislerim çok sıkı, zirkonyum mu iyi olur yoksa lamina mi bide tahmini ne kadar tutar ayrıca randevu asamasi uzun surermi Teşekkürler. ..

 5. Zirkonyumun tercih edilmesinde en buyuk etken, bu porselenlerin dis eti ve dis dokusuyla olan mukemmel uyumudur. Porselen kaplamalar, metal kron koprulu kaplamalar vb. Ancak, hicbir kaplama, zirkonyum kaplamalar kadar kaliteli degildir.

 6. Merhaba 22 yasindayım. Yurdışında yaşıyorum. Ön ilk dört dişimi yaptırmak istyrm. Acaba maliyeti ve yapım süresi ne kadar sürer. Birde 4 dişimi yaptırdğım taktirde diğerlerinden renk ayırımı olmamso için ne gibi önlemler alınıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here