Zirkonyum Diş Fiyatları 2016 Yılında Ne kadar Oldu?

Zirkonyum diş fiyatları 2016 konulu makalemizi okumaktasınız öncelikle sizlere zirkonyum maddesini tanımak istiyorum. Zirkonyum beyaz renkli bir elementtir. Zirkonyumu diğer elementlerden ayıran belirgin özellikler bu elmentin bir çok alanda çok fazla kullanılan bir element olmasına neden olmaktadır. Diş estetiğini sağlamak için kullanılan kaplamalar arasında da adından oldukça söz ettiren zirkonyum diş kaplamasına gün geçtikçe rağbet artıyor.

zirkonyum diş fiyatları 2016
zirkonyum diş fiyatları 2016

Diş estetiğinde kullanılan malzemelerin en önemlilerinden biri olan zirkonyum hem daha estetik hem de daha sağlıklı olması açısından oldukça tercih ediliyor. Özellikle diğer klasik diş kaplamalarında kullanılan metalin dezavantajları zirkonyum kaplamalı dişlerde yok. Metale alerjik reaksiyon gösteren insanlar da zirkonyum diş kaplaması yaptırmaktadır. Ağızda koku olmaması, aşınmaya karşı oldukça dayanıklı olması, ısıya karşı yalıtkan ve ışık geçirgenliği özellikleri sayesinde zirkonyum diş kaplaması oldukça fazla insan tarafından tercih edilip, diş hekimleri tarafından da tavsiye edilmektedir.

Zirkonyum kaplaması yaptıranların da bu estetik işleminden oldukça memnun olduğu görülüyor. Fiyatları da diğer kaplamalardan farklı olan zirkonyum diş fiyatları 2016 yılında artış mı gösterdi yoksa fiyatlar daha mı uygun?

Zirkonyum diş fiyatları 2016 yılında nasıl?

Gelişen teknoloji sayesinde zirkonyum kaplamasının yapıldığı laboratuvarların sayısı arttığı için bu kaplama dişlerin fiyatları geçmiş yıllara göre biraz daha ucuzlamıştır. Ayrıca laboratuvarlarda çalışan diş hekimi sayısının artması da bu ucuzlamada etkili olmuştur.

Zirkonyum en çok ABD, Brezilya, Rusya gibi ülkelerdeki zirkon madenlerinden çıkarılır. Bu sebeple ülkemizde zirkonyum ihtiyacı yabancı ülkelerden ithal edilir. Bu da maliyeti arttırır. Ayrıca kaplamaya uygun hale gelmesi için işlenmesi de zahmetli ve yüksek maliyetli bir süreçtir.

Zirkonyum diş yapılması için gerekli teknolojik ortamların oluşturulması ve kullanılan 3d boyutlu cihazlar da kuşkusuz yüksek maliyetlidir. Bu durumlar da zirkonyum diş fiyatlarının yüksek olmasını açıklayan durumlardır.

Zirkonyum diş fiyatları 2016 yılında da fazla bir değişiklik göstermemektedir. 400 tl den başlayan fiyatlarla tedavi yaptırabilirsiniz. Sağladığı avantajlardan dolayı diğer kaplamalara göre daha pahalı olması insanların bu kaplamayı tercih etmemelerine neden olmamaktadır. Çünkü birçok insanın şikayetçi olup, endişe duyduğu sorunları ortadan kaldırarak bu kaplamayı yaptıran insanların dişlerinde orijinal bir estetik görüntü kazandırmaktadır. Zirkonyum diş fiyatları hakkında dahada fazla bilgi almak için yorum alanından bize ulaşabilirsiniz. www.disimplant.web.tr

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here