Zirkonyum Diş Nedir?

Zirkonyum Diş Nedir Ne demek : Dişler herkes için çok önemlidir. Güzel bir gülüşün sırrı bakımlı, beyaz ve güzel görünen dişlerdir. Ancak ne yazık ki herkes güzel dişlere sahip olamaz. Birçok çevresel faktör dişlerin görüntüsünün bozulmasına neden olur. Bu görüntü bozulması aşınma ve sararma olarak ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda estetik işlemlere başvurulur. Veya herhangi bir bozulma olmasa da daha güzel bir görüntüye sahip olmak için estetiğe başvurulabilir. Ayrıca bu estetiklerin ağrısız olması da insanlar tarafından tercih edilmelerinde oldukça etkilidir.

zirkonyum diş nedir
zirkonyum diş nedir

Bu estetikler diş kaplama estetikleridir. İşte tam bu noktada zirkonyum diş nedir sorusu ortaya çıkmaktadır. Zirkonyum doğada bulunan metal bir elementtir. 1800 lü yıllarda keşfedilen ve beyaz renkli olan bu element aşınmalara karşı dayanıklıdır. Özellikle ABD, Brezilya, Avustralya ve Rusya’daki zirkon madenlerinden çıkarılır. Aşınmaya karşı dayanıklı olması gibi birtakım kimyasal özelliklere sahip olmasından dolayı pek çok alanda kullanılan zirkonyum elementi diş estetik uygulamalarında da özellikle son yıllarda oldukça fazla kullanılmaktadır.

Peki bu zirkonyum diş nedir?

Zirkonyum diş nedir sorusuna verilebilecek en basit cevap zirkonyum elementinden üretilen, beyaz renkli, aşınmaya karşı dayanıklı ve metale alerjisi olan insanlara da rahatlıkla uygulanabilecek bir diş türüdür. Zirkonyum dişin ışık geçirgenliği fazladır. Bu özelliğinden dolayı da şeffaf ve orijinale yakın bir görüntü oluşturur. Ayrıca özellikle gülerken dişlerin daha estetik durmasını sağlar.

Renginin beyaz olmasından dolayı sadece daha beyaz dişler isteyen insanlar için de uygulanabilecek zirkonyum dişlerin normal dişlerde olduğu gibi kahve ve sigara kullanımın da sararma ihtimali de yoktur. Bu sebeple de oldukça fazla tercih edilen bir diş türüdür.

Diğer klasik porselen diş kaplamalarda porselenin altındaki metal bazı insanlarda alerji yaptığı için, zirkonyum diş diğer diş kaplamalarına göre daha fazla tercih edilir. Çünkü zirkonyum doğal metaldir. Doğal metal olması ise ağızda tat değişikliği yapmaz, ağızda koku bırakmaz. Zirkonyum hafif bir element olduğu için zirkonyum  diş ağıza rahatsızlık vermez. Doku ile uyumlu olan zirkonyum dişler sağlık için herhangi bir sorun teşkil etmez. Zirkonyum fiyatını http://disimplant.web.tr/zirkonyum-fiyatlari/ sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Mutlu gülüşler dileriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here